ADV
Wiadomości

Boisz się, że zachorujesz na Covid-19? Skorzystaj z pomocy psychologa

Tarnowska poradnia specjalistyczna ARKA podpowiada, jak radzić sobie z lękiem. Przyszło nam bowiem żyć w czasach, które są bardzo niepewne. Porady udzielane są bezpłatnie.

– Do poradni zgłasza się coraz więcej osób młodych, nie radzących sobie z sytuacją zamknięcia, pracy i nauki zdalnej. Widzimy, że pojawia się jakiś nowy problem, którego wcześniej nie było. Coś w rodzaju fobii społecznej, która sprawia, że ludzie boją się wychodzić z domu. Nie mówiąc już o takim zwykłym lęku, który pojawia się dzisiaj w sposób nasilony. Zauważamy, że do rangi bardzo trudnych spraw urastają takie, które w normalnych warunkach nie były aż tak wyolbrzymione. Zmienia się więc zakres tematów, którymi zaczęliśmy się zajmować. Bardzo wiele pojawia się problemów związanych z pandemią i zamknięciem w domach – zauważa ks. Józef Partyka, szef sieci poradni specjalistycznych i telefonu zaufania ARKA.

W związku z tymi zjawiskami na stronie ARKI pojawił się artykuł Joanny Kuczek „Jak radzić sobie z lękiem w dobie Covid-19?”. „Przyszło nam żyć w czasach, które są bardzo niepewne. Nie wiemy, co przyniesie przyszłość i jak się w niej odnajdziemy. Straciliśmy nasze złudne, ale jakże uspokajające poczucie kontroli. To sprawia, że zamartwiamy się znacznie bardziej” – pisze autorka.

Jak sobie więc poradzić w opanowaniu tych zmartwień i idącym w parze z nimi lękiem? Przeczytacie w artykule „Jak radzić sobie z lękiem w dobie Covid-19?” – TUTAJ <==.

Poradnia

Poradnia ARKA jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 20.00.

Rejestracja wizyt – tel. 14 692 02 93 (16:00 – 20:00 [pon. – pt.])

ul. Mościckiego 14 (IV piętro), 33-100 Tarnów

Fachową radą służą psychologowie, pedagodzy, prawnicy, duszpasterze, lekarze, egzorcyści, doradcy, mediatorzy, bioetyk i dietetyk. Porady udzielane są bezpłatnie.

Telefon Zaufania
tel. 19-487
tel. 14-627-40-44
pon. – sob. w godz. 16.00-20.00

ODDZIAŁY TERENOWE BOCHNIA
Poradnia Specjalistyczna i Telefon Zaufania
Telefon Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”
tel. 14-611-95-95
pon. – sob. w godz. 19.00-21.00

ROMAN KOSZOWSKI /FOTO GOŚĆ

tarnow.gosc.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button