ADV
Kultura

Borzęckie Słowiki koncertowały dla podopiecznych Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej

W piątek 27 stycznia 2023 roku odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w Regionalnym Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Przed podopiecznymi wystąpił zespół Borzęckie Słowiki funkcjonujący przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Borzęcinie Dolnym. W repertuarze znalazły się utwory bożonarodzeniowe w wykonaniu solowym oraz zespołowym. Pensjonariusze Domu Pomocy bardzo uważnie słuchali śpiewu Słowików, i po każdym utworze nagradzali brawami wykonawców kolęd i pastorałek.

Galeria zdjęć <==

Było to także ogromne przeżycie emocjonalne dla uczniów, którzy śpiewając pieśni, widzieli radość na twarzach osób siedzących na widowni. Po zakończonym śpiewie dzieci otrzymały po słodkim upominku.

Miłym zaskoczeniem dla uczniów był fakt, iż po skończonym koncercie pensjonariusze dłużej zostali na swoich miejscach, a następnie dziękowali z łzami w oczach za wspaniałe wykonanie utworów bożonarodzeniowych. Uczniowie nawiązali rozmowę z mieszkańcami domu.

Pragniemy podziękować za zaproszenie pracownikom i dyrektorowi Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Widząc potrzebę serca z pewnością będziemy jeszcze koncertować dla Państwa mieszkańców.

Opiekun Borzęckich Słowików
Cecylia Czaja

Podobne artykuły

Back to top button