ADV
Wiadomości

Brzesko. Spotkanie profilaktyczne z wykorzystaniem walizki edukacyjnej

Policjanci z brzeskiej komendy przez cały rok szkolny spotykają się z rodzicami uczniów w ramach wywiadówek. Tym razem takie spotkanie odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Brzesku. Głównym jego celem było uświadomienie rodziców, jakie zagrożenia dla ich dzieci niosą ze sobą substancje psychoaktywne.

16 maja 2024 roku policjantka z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patrologii brzeskiej komendy przeprowadziła spotkanie edukacyjno-profilaktyczne z rodzicami uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku. Funkcjonariuszka omówiła, jakie zagrożenia dla młodych ludzi niosą ze sobą substancje psychoaktywne. Ponadto zaprezentowała rodzicom walizkę edukacyjną zawierającą atrapy środków odurzających oraz przedmioty służące do ich przechowywania, zażywania. Prezentacja opiekunom substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów służących do ich zażywania powinna wzmóc ich czujność. Rodzice dowiedzieli się także jakie konsekwencje prawne czekają nieletnich w przypadku zażywania lub posiadania substancji zabronionych.

Podczas spotkania uświadamiano rodziców i opiekunów, jak ważne jest poświęcanie uwagi swoim dzieciom oraz rozmowa o ich problemach. Tylko taka postawa daje im poczucie wsparcia i zrozumienia, a to może ustrzec je przed niebezpiecznym „eksperymentowaniem” z narkotykami i dopalaczami.

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button