ADV
blank
Wiadomości
Trending

Brzesko / Wandale ukradli Jezuska z szopki. Porzucili go w Ogródku Jordanowskim

W sobotę 7 stycznia 2023 r. szopka bożonarodzeniowa znajdująca się na rynku w Brzesku padła ofiarą wandali, którzy ukradli figurkę Jezuska. Swój łup porzucili 450 metrów na huśtawce w Ogródku Jordanowskim.

Na porzuconą figurkę natknęli się w dniu dzisiejszym mieszkańcy spacerujący w tym miejscu. Wg informacji, jakie udało się nam zebrać — była to nie pierwsza dewastacja szopki bożonarodzeniowej w Brzesku. Na zdjęciach widać, że figurka jest uszkodzona — ma utrąconą lewą rękę, jednak nie wiadomo czy to świeża sprawa, czy też efekt wcześniejszych uszkodzeń.

Pan Tomasz, który nadesłał nam zdjęcie, poinformował również o tym, że złożył zawiadomienie w tej sprawie na Policji. Wiele osób czuje się oburzonych takim zachowaniem wandali i niszczeniem symboli chrześcijańskich. Będziemy informować o dalszym rozwoju sprawy.

Jest duża szansa, że wandale zostaną szybko i sprawnie ustaleni. Brzesko jest bowiem objęte częściowo monitoringiem — przed laty kamery zostały zamontowane na rynku, a w 2020 r. również Ogródek Jordanowski został doposażony w kamery. System w ogródku Jordanowskim składa się z pięciu stałych kamer i jednej obrotowej. Koszt ich montażu wyniósł około 75 tys. zł.

Brzesko. Ogród Jordanowski pod pełną kontrolą <==

Dziękujemy mieszkańcom za nadesłane zdjęcia.

28 nowych punktów sprzedaży wódki w Gminie Brzesko? W środę rozstrzygnięcie <==

foto: nadesłane – Tomasz / Klaudia

IB

blank

blank

 

 

 

 

blank

Podobne artykuły

Back to top button