ADV
ReligiaWiadomości
Trending

Brzesko. Stanowisko duszpasterzy z parafii Św. Jakuba w sprawie profanacji szopki

W sobotę 7 stycznia 2023 r. szopka bożonarodzeniowa znajdująca się na rynku w Brzesku padła ofiarą wandali, którzy ukradli figurkę Jezuska, a następnie porzucili na huśtawce w Ogródku Jordanowskim.

Duszpasterze Parafii Św. Jakuba w Brzesku wydali w tej sprawie oświadczenie.

– W nocy, 6 stycznia, po raz kolejny dokonano profanacji szopki na brzeskim Rynku. Utrącono Dzieciątku Jezus rączki i wyniesiono je do parku Jordana.

Większość z nas może się tym oburzać, ale w tej sytuacji niewiele przynosi oburzenie, musimy bardzo zdecydowanie reagować na tego typu zachowania. Przecież tej profanacji nie dopuścili się ludzie z zewnątrz, a nie daj Boże, jeśli są wśród nich nasi synowie czy córki.

Tego rodzaju profanacja to nie tylko wyraz głupoty, wandalizmu czy bandytyzmu niektórych ludzi, ale to przede wszystkim atak na nasze uczucia religijne. Jako dorośli, bądźmy wrażliwi i reagujmy na wszystkie przejawy tego typu wandalizmu, do których zachęcają niektórzy, jak choćby zachęta by „opiłowywać katolików”.

Tego typu zachowania, to skutek podsycania do nienawiści przeciwko temu co jest wartością, kulturą, tradycją i tym wszystkim co w naszym narodzie, od wieków, tak ściśle związane jest z chrześcijaństwem – tej treści komunikat pojawił się podczas niedzielnych ogłoszeń duszpasterskich w kosciele ś. Jakuba w Brzesku.

O kradzieży figurki Jezuska z szopki na rynku w Brzesku pisaliśmy w materiale:

Brzesko / Wandale ukradli Jezuska z szopki. Porzucili go w Ogródku Jordanowskim <==

foto: Tomasz

IB

Podobne artykuły

One Comment

  1. A co jeżeli figurke ukradło sześcio letnie dziecko kture chciało dobrze czyli pochuśtać jezuska na huśtawce a my to nazywamy bandytyzmem

Back to top button