ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko / Wypadek karetki transportującego pacjenta z koronawirusem / 12 lipca 2020 r.

W niedzielę 12 lipca 2020 r. około godziny 11.30 na ulicy Leśnej doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz karetki pogotowia ratunkowego. Wg wstępnych informacji kierujący karetką pogotowia jechał na sygnale i zderzył się czołowo-bocznie z fordem mondeo. W zdarzeniu rannych zostało 5 osób – w tym kierowca i trzech pasażerów samochodu osobowego oraz ratownik medyczny. Dodatkowo sprawę komplikował fakt, że karetką przewożono pacjenta u którego potwierdzono występowanie koronawirusa. Wg nieoficjalnych informacji karetka należała do podstacji Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Krynicy-Zdroju. Zniszczeniu uległa część sygnalizacji ulicznej na skrzyżowaniu ulicy Wiejskiej oraz ul. Leśnej.

Na miejscu działania prowadzili strażacy z PSP Brzesko (trzy zastępy), OSP Szczepanów oraz aż pięć Zespołów Ratownictwa Medycznego i Policja. Poszkodowanemu mężczyźnie pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego.

– W dniu dzisiejszym zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Brzesko. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu bierze udział samochód osobowy oraz karetka, która przewoziła osobę z potwierdzonym wirusem covid. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca działania i odizolowania osób postronnych – piszą na swoim profilu facebookowym strażacy z OSP Szczepanów.

Na czas prowadzenia akcji ratowniczej ulica Leśna była całkowicie zamknięta. Około godziny 15.30 przywrócono normalny ruch na skrzyżowaniu.

Policja ustala przyczyny zdarzenia.

foto: OSP Szczepanów

IB / OSP Szczepanów

 

Podobne artykuły

One Comment

Back to top button