ADV
Wiadomości

Były dyrektor stadniny koni w Regietowie oskarżony o gwałt

Jak informuje onet.pl po dziewięciu miesiącach od wszczęcia śledztwa do Sądu Rejonowego w Gorlicach trafił akt oskarżenia przeciwko Stanisławowi C. Akt oskarżenia przygotowała Prokuratura Rejonowa w Staszowie. Prokuratura zarzuca mu zgwałcenie nastolatki, za co grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Śledczy dysponują m.in. wynikami badań materiału genetycznego, pobranego po zdarzeniu.

O sprawie pisaliśmy m.in. w lipcu 2019 r. w artykule: Gwałt na praktykantce w stadninie w Regietowie. Były dyrektor Stanisław C. z zarzutami <==

Wg ustaleń dziennikarzy – 19-latka wraz z koleżanką odbywała praktyki w stadninie. 13 czerwca koleżanka poszkodowanej opuściła stadninę na jeden dzień. W tym dniu wieczorem dyrektor zabrał praktykantkę do Górnego Regietowa, gdzie mieli razem oglądać konie. Kiedy szef ośrodka i praktykantka wrócili do stadniny, nie było w niej już nikogo. Około godz. 5 nad ranem 19-latka zadzwoniła do opiekunki praktyk. Była zapłakana i powiedziała, że boi się dyrektora. Na miejscu pojawiła się jedna z pracownic, a później przyjechała opiekunka. Nastolatka została zawieziona do domu. Matka zawiozła ją następnie do szpitala w Gorlicach, a lekarze wezwali policję. Zawiadomienie z czasem złożyła także 19-latka. 17 czerwca policja skierowała zawiadomienie o wszczęciu śledztwa do Prokuratury Rejonowej w Gorlicach. Ta jednak natychmiast złożyła wniosek o wyłączenie jej ze sprawy. Decyzją Prokuratury Regionalnej w Krakowie sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Kielcach, a akta sprawy trafiły również do prokuratury w Staszowie.

Stanisław C. – o podejrzanym

Ex dyrektor stadniny w Regietowie to znana postać w regionie. W 2008 r. wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony przez Agencję Nieruchomości Rolnych w Warszawie (ówczesnego właściciela stadniny). Stadnina przez lata była państwową spółką, jednak gdy w 2012 roku stanęła na skraju bankructwa, zdecydowano o włączeniu jej w struktury państwowego Kombinatu Rolnego Kietrz. Stanisław C. z prezesa stał się dyrektorem. Jego życie zawodowe związane było z przemysłem rolno-spożywczym. Pracował między innymi w browarze w Brzesku i Grybowie oraz zakładach przetwórstwa mięsnego w powiecie bocheńskim. Organizował plenerowe widowiska artystyczne, był także radnym Rady Miejskiej w Brzesku.

 

onet.pl / IB

Podobne artykuły

2 Comments

    1. Zobaczymy jaki bedzie wyrok wtedy bedzie wiadomo czy to prawda

Back to top button