ADV
Powiat BocheńskiWiadomościWideo

Czarny protest przeszedł ulicami Bochni / zdjęcia / video / 25 października 2020

W niedzielę 25 października 2020 r. o godz. 18.00 w Bochni przed biurem posła Zjednoczonej Prawicy Stanisława Bukowca odbył się „czarny protest” przeciwników orzeczenia trybunału konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

Czarny Protest w Bochni zgromadził kilkaset osób. Zgromadzenie rozpoczęło się pod biurem poselskim Stanisława Bukowca, a następnie jego uczestnicy po przejściu ulicami miasta ponownie powrócili pod biuro poselskie. Demonstranci skandowali hasła antyrządowe oraz pro-choicem.in m.in: „Wyp…ć!”, „je..ć PiS”, „Rząd nie ciąża, da cię usunąć”, „Aborcja na żądanie”, „Wybór, nie zakaz”. Podobne hasła były obecne na banerach i tablicach.

Przypomnijmy – Trybunał Konstytucyjny przed kilkoma dniami zajął się sprawą aborcji eugenicznej, czyli aborcji dopuszczalnej ze względu na ciężkie wady płodu. Protesty jakie wywołało orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego są formą sprzeciwu przeciwko tej decyzji.

Do całej sprawy odniósł się również poseł Stanisław Bukowiec, który na swoim profilu facebookowym zamieścił stanowisko partii „Porozumienie Jarosław Gowin”.

Stanowisko posła na sejm RP Stanisława Bukowca

Stanowisko Porozumienie Jarosław Gowin ws. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego:

Są sytuacje, gdy politycy stają wobec…

Opublikowany przez Stanisław Bukowiec Niedziela, 25 października 2020

Fot. Maciej Mazur

Video

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

One Comment

Back to top button