ADV
Sport

Długa podróż po 3 punkty

Grupa Azoty SPR Tarnów w najbliższą sobotę zmierzy się na wyjeździe z drużyną Sandra Spa Pogoń Szczecin i ma szansę powalczyć o poprawienie swojej pozycji w ligowej tabeli.

Od początku rundy rewanżowej PGNiG Superligi tarnowianie nie mieli łatwo – na 4 spotkania aż 3 rozegrali z trzema najlepszymi zespołami w lidze. Teraz „najgorsze” mają już za sobą, a przed nimi seria meczów, w których o punkty będzie zdecydowanie łatwiej. Mimo przewidzianych przegranych z Łomża Vive Kielce, Orlen Wisłą Płock i Azotami Puławy, podopieczni Patrika Liljestranda zagrali też dobre, zakończone zwycięstwami mecze – najpierw ligowy z SPR Stalą Mielec [24:20], a następnie półfinał PGNiG Pucharu Polski z MKS Zagłębiem Lubin [30:21].  Najbliższe spotkanie rozegrają z bezpośrednim sąsiadem z tabeli PGNiG Superligi. Biorąc pod uwagę aktualną formę tarnowian oraz zawodników Pogoni Szczecin, kibice z Tarnowa mogą patrzeć na nadchodzący mecz z dużym optymizmem.

W pierwszej rundzie PGNiG Superligi zawodnicy Grupy Azoty we własnej hali ulegli Portowcom 19:31. Od tego spotkania minęło jednak kilka miesięcy i obie drużyny prezentują obecnie zupełnie inny poziom. Zawodnicy Pogoni w rundzie rewanżowej nie wygrali jeszcze żadnego meczu, a ich ostatnie ligowe zwycięstwo miało miejsce w grudniu 2020 roku (24:26 z SPR Stalą Mielec). Nie oznacza to jednak, że jest to rywal, którego można zlekceważyć. Szczecinianom w obecnym sezonie udało się pokonać nawet Orlen Wisłę Płock, a ich najlepszy strzelec Piotr Rybski prezentuje ostatnio świetną formę.  Podopieczni Rafała Białego wiedzą, że zbliżający się mecz to świetna okazja, aby udowodnić swoją wartość i zdobyć niezwykle cenne punkty.

Zawodnicy z Tarnowa z pewnością będą chcieli zrewanżować się za ligową porażkę sprzed kilku miesięcy. Obie drużyny potrzebują punktów, a ich pozycja w tabeli zależeć będzie właśnie od sobotniego spotkania. Zapowiada się wiele emocji i walki na boisku! Początek meczu zaplanowany został na godzinę 15:30. Transmisję na żywo będzie można śledzić na platformie Emocje.TV.

IB

Podobne artykuły

Back to top button