ADV
Wiadomości
Trending

Dzisiaj operacja Marcelka Kubali. Zebrano blisko 7,5 mln złotych

To już dzisiaj! Tomasz Kubala o godzinie 6.00 (13.00 czasu polskiego) zgłosi się do szpitala, gdzie zostanie przygotowany do operacji i o godzinie około 7.30 (14.30 czasu polskiego) lekarze przystąpią to pobrania fragmentu wątroby. Kilka godzin później pobrany fragment zostanie wszczepiony Marcelkowi. Operacja może potrwać od 8 do 14 godzin!

Modlimy się, aby wszystko odbyło się zgodnie z planem bez żadnych komplikacji!

Od 2019 r. rodzice Marcelka Kubali szukali pomocy i ratunku dla swojego ciężko chorego synka. W Polsce i Belgii nikt nie chciał podjąć się operacji przeszczepu wątroby Marcelka. Na transplantację zgodził się tylko specjalistyczny szpital dziecięcy w Chicago. Koszty operacji i pobytu są jednak ogromne. Rodzina miała świadomość że sami nie dadzą rady… Na ich apel i zorganizowaną zbiórkę odpowiedziało mnóstwo ludzi wielkiego serca. Efektem tego jest zebranie blisko 7,5 miliona złotych które pozwolą ocalić życie chłopca.

Dzisiejszy dzień i operacja to efekt wielkiej solidarności społecznej. Kilkaset tysięcy osób ruszyło z pomocą dla trzyletniego chłopca. Cenna była każda inicjatywa, która pozwoliła zgromadzić niezbędne środki. Cichymi bohaterami tej walki są setki wolontariuszy którzy niczym pracowite pszczółki gromadzili każda ofiarowaną złotówkę. Dla wszystkich ofiarodawców oraz wolontariuszy wyrazy wielkiego uznania!

Operacja to najtrudniejszy, ale jednocześnie początkowy etap leczenia. W ramach rodzinnego przeszczepu wątroby od taty Marcelka zostanie pobrany fragment wątroby (około 40%) następnie zostanie przeszczepiony Marcelkowi. Szpitale, gdzie odbędą się operacje pobrania oraz przeszczep są bardzo blisko siebie; na dodatek są połączone nadziemnymi korytarzami, więc transport nie będzie długi. Gdy wątroba od taty trafi na blok operacyjny, zacznie się operacja przeszczepienia jej Marcelkowi. Uszkodzona wątroba Marcelka zostanie usunięta i na jej miejsce zostanie przeczepiony fragment wątroby taty. Lekarze przewidują, że w przypadku Marcelka operacja będzie trwała około 8 godzin, ale może się przedłużyć nawet do 14 godzin. Po operacji Marcelek trafi na intensywną terapię i będzie podłączony do respiratora.

O tym jak będzie przebiegała operacja i dalsze leczenie Marcelka Kubali szczegółowo pisaliśmy w artykule:

W środę operacja Marcelka Kubali. Znamy jej szczegółowy plan <==

foto: siepomaga.pl

IB

Podobne artykuły

Back to top button