Wiadomości
Trending

#hotMarcelChallenge! By wesprzeć Marcelka wikariusz Gnojnika rzucił wyzwanie

Ksiądz Marek Lis – wikariusz pracujący w parafii Gnojnik uruchomił dodatkową skarbonkę internetową dla Marcelka Kubali. By zmotywować darczyńców obiecał wpłacić drugie tyle ile uzbiera do skarbonki pomiędzy 19 a 25 marca 2021 r.

Na chwilę obecna 163 osoby wpłaciły 5140 zł. Ksiądz Marek dodał, że jeżeli zawartość skarbonki przekroczy jego możliwości finansowe, to wpłaci wszystko co ma na swoim koncie.

Aby operacja Marcelka Kubali odbyła się oraz była możliwa jego rekonwalescencja i rehabilitacja potrzebne jest zebranie kwoty blisko 8 mln złotych. Aktualnie (20 marca 2021 r.) suma zebranych pieniędzy na przeszczep wątroby Marcelka to około 6,2 mln zł. Brakuje nadal blisko 1,5 mln złotych. Tak więc każda inicjatywa jest cenna!

– Między Dniem Świętego Józefa (19.03) a dniem Świętości Życia w Zwiastowanie Pańskie (25.03) zbieramy do skarbonki dla Marcelka każdą wpłatę i dowolną kwotę, a sam wpłacę drugie tyle na zbiórkę lub wszystko, co mam na koncie, gdyby zawartość skarbonki przekroczyła moje możliwości ;> – napisał ksiądz Marek Lis.

Skarbonka księdza Marka Lisa


O podobnej akcji pisaliśmy kilka tygodni temu. Wtedy ksiądz Piotr Barczyka, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w podtarnowskim Błoniu postanowił oddać swoje audi na licytację dla Marcelka Kubali . Warto również wspomnieć, że ksiądz Barczyk jako wikariusz w latach 2006-2011 pracował w parafii pw. św. Marcina Bp w Gnojniku.

Proboszcz z Błonia postanowił oddać swoje audi na licytację dla Marcelka Kubali <==

IB / siepomaga

https://www.facebook.com/groups/marcelekkubala/permalink/824668428484699/

Opublikowany przez Sztab Marcelkowy Piątek, 19 marca 2021

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast