TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Jan Musiał nowym szefem największej przychodni w Tarnowie?

Jak informuje stacja RDN – prezydent Tarnowa Roman Ciepiela chciałby, żeby Jan Musiał prezes Mościckiego Centrum Medycznego został także szefem Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Od 2017 roku Jan Musiał pełni funkcję Mościckiego Centrum Medycznego – wcześniej pełnił funkcję burmistrza Brzeska, posła na Sejm RP oraz wiceperezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Zgromadzenie wspólników ZPS przyjęło rezygnację dotychczasowego prezesa Jarosława Kolendo. W najbliższych dniach zbierze się rada nadzorcza i powoła nowego prezesa. Prezydent Roman Ciepiela rekomendował na to stanowisko Jana Musiała.

– Rekomendowałem radzie nadzorczej ZPS-u, aby na prezesa powołano Jana Musiała. To są dwie spółki ze stuprocentowym kapitałem Gminy Miasta Tarnowa. Spółki te już teraz blisko współpracują, było to widać podczas akcji szczepień w hali przy ulicy Gumniska, więc połączenie tych potencjałów wyjdzie na korzyść jednej jak i drugiej spółce – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

RDN przypomina, że Jarosław Kolendo, dotychczasowy dyrektor Zespołu Przychodni Specjalistycznych złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska i nieoficjalnie ma zostać dyrektorem Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

O wyborze byłego burmistrza Brzeska i posła na Sejm RP na prezesa Mościckiego Centrum Medycznego pisaliśmy w artykule: Jan Musiał prezesem Mościckiego Centrum Medycznego <==

RDN / IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast