ADV
Religia
Trending

Koncert odwołany / Jerzy Trela oraz Jan Nowicki w szczepanowskiej bazylice / 24 stycznia 2021 r.

Aktualizacja / Z powodu choroby jednego z aktorów koncert zostal odwołany

Tradycyjnie już od wielu lat, pod koniec stycznia, co roku w Sanktuarium Św. Stanisława BM w Szczepanowie, odbywał się Koncert Noworoczny, połączony z pożegnaniem Żłóbka.

– W związku z trwającą pandemią, trudno było przygotować nasz Chór Sanktuaryjny, Zespół Oremus, czy młodzieżowy Zespół Effata – informują duszpasterze szczepanowskiego sanktuarium.

Aby jednak podtrzymać tradycję, wspólnie z TV Trwam, parafia zaprosiła specjalnych gości, którzy w najbliższą niedzielę tj. 24 stycznia 2021 r. o godz. 17.oo w Bazylice Mniejszej w Szczepanowie, wystawią spektakl bożonarodzeniowy pt. ‟Rozmowy Jana z Bogiem” i poprowadzą koncert. Wystąpią między innymi: w głównej roli Jan Nowicki – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, pisarz i felietonista oraz jedyny w swoim rodzaju Jerzy Trela.

Spektakl ten, będzie wzbogacony pięknymi kolędami, pastorałkami i piosenkami świątecznymi, które za sprawą niezwykłych aranżacji oraz wyjątkowych wokalistów, zatrzymają w naszych sercach nastrój świąteczny na długi czas.

– Już dziś serdecznie zapraszamy – zachęca ksiądz Władysław Pasiut kustosz sanktuarium Św. Stanisława w Szczepanowie.

Równocześnie w Telewizji Trwam w najbliższa niedzielę (24 stycznia) o godzinie 14.45 będzie retransmitowany koncert 'Błogosław Ojczyznę miłą’, który został nagrany w grudniu 2020 w szczepanowskiej Bazylice.

„Błogosław Ojczyznę Miłą” – to niepowtarzalny wieczór polskich kolęd i pastorałek z najbardziej polskiego miejsca w ojczyźnie czyli Sanktuarium Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie. Zabrzmią tradycyjne – Bożonarodzeniowe utwory w wytwornych, klasycznych opracowaniach muzycznych z udziałem solistów ze świata rozrywki i opery. Nasze zaproszenie przyjął Chór Państwowego Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Wieczór kolęd poprzedzi 10 minutowy reportaż o Sanktuarium Św. Stanisława w parafii Szczepanowie. Wystąpią: Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Adriana Ferfecka, Magdalena Polkowska, Michał Gasz, Sławomir Naborczyk, Adam Sobierajski, Witoria Jajkiewicz, Zuzia Jajkiewicz, Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy, kierownictwo muzyczne Maciej Nieć, reżyseria Łukasz Lech.

 

foto: zdjęcie ilustracyjne

bazylikaszczepanow.pl / IB

 

blank
Back to top button