ADV
blank
EdukacjaWiadomości
Trending

Językowe Dyskusyjne Koło Filmowe – Grant nr 3

Uczestnicy zajęć Językowego Dyskusyjnego Koła Filmowego prowadzonych w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Brzesku w ramach projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. „Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” – Grant nr 3 organizowali w roku szkolnym 2022/2023 wieczory filmowe. Podczas jednego z nich na tapetę wzięli dwa nietuzinkowe obrazy filmowe. Pierwszy z nich to „Top Gun” – film z 1986 roku. Na czym polegał fenomen jego popularności? Czym zasłużył sobie na status kultowego obrazu pomimo wielu słabych stron? To tylko niektóre pytania, jakie padły po projekcji filmu.

Drugi z obejrzanych filmów to autobiograficzna opowieść „Belfast” (scenariusz i reżyseria Kenneth Branagh) ukazująca życie rodziny reżysera w rodzinnym mieście na tle wydarzeń lat 60-tych. Jak wyglądały The Troubles widziane oczami dziecka? Czy środki wyrazu artystycznego zastosowane przez reżysera przemawiają do młodzieży? Podczas cyklu spotkań uczniowie klas 2A1, 2C, 1A1, 1A2, 1G-1 obejrzeli m.in. „Folwark Zwierzęcy”, „Hidden Figures” (Ukryte działania). Każdy z wybranych filmów, oczywiście w oryginalnej wersji językowej dotyczył innych problemów społecznych i był inspiracją do ożywionej dyskusji w języku angielskim.

Projekt grantowy został sfinansowany w wysokości 85% ze środków Unii Europejskiej (UE) oraz 15% z Budżetu Państwa (BP). Jego wartość to 39 999,32 zł.

blank

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button