Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Katastrofa budowlana w Brzesku

Katastrofa budowlana w Brzesku

IMG_0262 (Kopiowanie)W godzinach porannych 15 marca do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku wpłynęło zgłoszenie o naruszeniu konstrukcji stalowej hali magazynowej materiałów budowlanych na skutek obciążenia śniegiem przy ul. Solskiego w Brzesku.

Na miejsce zostały zadysponowane zastępy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Brzesku. Po przybyciu zastępów straży, zarządzono natychmiastową ewakuację pracowników znajdujących się w obiekcie, chwilę później nastąpiło załamanie stalowej konstrukcji dachu, której pokrycie stanowił brezent. W hali magazynowej o powierzchni 1200m2 składowane były materiały budowlane. Na miejsce tej katastrofy budowlanej został wezwany Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Brzesku.

Uwagę Inspektora oraz strażaków dodatkowo zwrócił uwagę sąsiedni budynek marketu budowlanego i sklepu „Biedronka”. Po przeprowadzonej wizji lokalnej i oględzinach budynku stwierdzono ugięcie konstrukcji dachu tego obiektu. Podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji klientów oraz pracowników do czasu usunięcia zalegającego śniegu z dachu. Przystąpiono do usuwania śniegu celem odciążenia konstrukcji dachu.

st. kpt. Piotr Słowiak – rzecznik prasowy KP PSP Brzesko

GALERIA – Katastrofa budowlana w Brzesku ul. Solskiego 14