ADV
Wiadomości

Kiedy poznamy nazwisko i motywy mordercy Grażyny Kuliszewskiej z Borzęcina? Mija rok od jej zaginięcia.

blank
Grażyna Kuliszewska z Borzęcina

8 stycznia 2019 r. lokalne media poruszyła sprawa zaginionej Grażyny Kuliszewskiej. 34 letnia kobieta pochodząca z Borzęcin zaginęła w nocy z 3 na 4 stycznia 2019 r. Przez kilka kolejnych tygodni sprawa zaginięcia Grażyny Kuliszewskiej elektryzowała nie tylko region, ale i całą Polskę.

Nasza redakcja jako jedna z pierwszych pisała o tej już 8 stycznia: Zaginęła Grażyna Kuliszewska z Borzęcina / 8 stycznia 2019 r. <==

Ostatecznie ciało zaginionej kobiety odnaleźli policjanci, którzy w czwartek 28 lutego przeszukiwali koryto rzeki Uszwicy w miejscowości Bielcza. W poniedziałek 4 marca 2019 r. w Krakowie odbyło się okazanie zwłok znalezionych w Bielczy. Najbliższa rodzina rozpoznała zaginiona kobietę. Pogrzeb tragicznie zmarłej kobiety odbył się 9 marca 2019 r. w Borzęcinie. Pomimo, że od tragedii mija już rok – jak na razie okoliczności zgonu kobiety nie zostały w pełni wyjaśnione.

Kiedy poznamy nazwisko i motywy mordercy Grażyny Kuliszewskiej z Borzęcina?

Jednym z podejrzanych w sprawie jest mąż kobiety – Czesław K. Do zatrzymania mężczyzny przez londyńską policję doszło w poniedziałek 22 lipca 2019 r. na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie, która prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kobiety. Sąd Westminster Magistrates Court przed którym toczy się sprawa ekstradycji Czesława K. do Polski prowadzi obsługę europejskich nakazów aresztowania (ENA). Pomimo kilkukrotnie wyznaczanych terminów sąd nie podjął ostatecznej decyzji co do ekstradycji mężczyzny.

Her Majesty’s Prison Wandsworth w którym przebywa od momentu aresztowania Czesław K. to męskie więzienie kategorii B w Wandsworth, dzielnicy Londynu, przeznaczone głównie dla skazanych przez sądy londyńskie. Jest obecnie największym zakładem karnym w Wielkiej Brytanii, w którym karę może odbywać jednocześnie do 1877 skazanych. To jedno z największych więzień w Europie Zachodniej. Jest zakładem, w którym więźniowie-cudzoziemcy oczekują na ekstradycję.

Jak informował na swoim profilu facebookowym detektyw Weremczuk w czwartek (14.11.2019 r.) doszło do kolejnego odroczenia posiedzenie sądu Westminster Magistrates’ Court na którym miała zapaść decyzja w sprawie ekstradycji Czesława K. do Polski. Kolejne posiedzenie planowane jest pod koniec stycznia 2020 r.

Pisaliśmy o tym w artykule: Ekstradycja męża Grażyny Kuliszewskiej dopiero w 2020 r.? <==

IB

 

blank

blank

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button