ADV
SportWideo

Klub Kłos Łysa Góra zbiera gadżety sportowe dla 9 latka z Chorzowa, który był maltretowany przez nastolatków

Klub KŁOS Łysa Góra prowadzi zbiórka gadżetów i pamiątek klubowych dla 9 letniego Alana z Chorzowa.

We wtorek 7 listopada 2023 r. media obiegła informacja związana z maltretowaniem 9-letniego chłopca ze spektrum autyzmu przez starsze od niego dzieci. Przewodziła im 14-letnia dziewczynka. Nagranie, na którym widać okrucieństwo napastników, trafiło do sieci.

Jednym z najbardziej haniebnych, niebezpiecznych i odrażających zachowań, jakie można sobie wyobrazić jest znęcanie się nad osobą słabszą czy wręcz zupełnie bezbronną. Tego rodzaju sytuacja miała niestety miejsce dwa tygodnie temu w Chorzowie, gdzie grupa nastolatków „udowodniła swoją wyższość” nad 9-letnim Alanem. Chłopiec padł ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej, napastnicy na czele z 14-letnią dziewczyną popychali go, wyzywali, zniszczyli mu rower. Sprawa trafiła na policję. Jak się okazuje niewinna ofiara ma zdiagnozowany autyzm.

Poruszająca historia ma jeszcze dodatkowy aspekt – otóż chłopiec bardzo interesuje się piłką nożną, co potwierdziła jego mama, z którą udało się skontaktować jednemu z działaczy Kłosa, poruszonemu pokazaną w Internecie historią, która jak dobrze wiemy nie jest odosobniona, gdyż niestety dość często daje się słyszeć o podobnych zachowaniach. Z drugiej strony tak wiele słyszymy, że piłka nożna powinna jednoczyć ludzi i uczyć okazywania szacunku. Mamy zatem okazję aby to pokazać.

Kłos Łysa Góra zachęca zatem wszystkie okoliczne kluby ( i nie tylko) do przeprowadzenia zbiórki klubowych gadżetów (kubków, długopisów, kalendarzy,  koszulek, szalików, zdjęć drużynowych, breloczków itp.), a także innych związanych z piłką nożną.

Można je przekazać (pocztą, bądź osobiście) do dnia: 26 listopada 2023 r. (włącznie) na adres: Sufczyn 367, 32-852 Dębno.

W sprawie zbiórki można kontaktować się pod nr telefonu: 693-352-520 bądź e-mail: klos1948@gmail.com

Wszystkie te przedmioty zostaną przesłane Alanowi.

– Pokażmy mu, że nie jest sam, a nasze lokalne środowisko piłkarskie nie zgadza się na agresję, bezmyślność i przemoc, która miała miejsce w Chorzowie.

Może jesteśmy tylko niewielkimi wiejskimi klubami, ale z pewnością potrafimy pokazać wielką moc wsparcia i życzliwości!

– Kluby, do dzieła, bo Łączy nas piłka! – podkreślają działacze z Łysej Góry.


Kłos Łysa Góra / IB

VIDEO

blank

Podobne artykuły

Back to top button