ADV
Wiadomości
Trending

Kolejki po paszporty. Także w Starostwie Powiatowym w Brzesku

Gdzie w Polsce znajdują się obecnie najdłuższe kolejki? Stacje benzynowe? Bankomaty? Działy z papierem toaletowym? Nie. Prawdziwe kolejki widzimy w punktach wyrabiania paszportów. Biura paszportowe w całej Polsce – w tym także w Powiecie Brzeskim przeżywają oblężenie.

Od tygodnia ludzie od godz. 6.30 stoją w kolejce przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Brzesku. Konieczne było przesunięcie dodatkowego pracownika do obsługi zwiększonej liczby wnioskujących o paszporty. Mimo zwiększonego zainteresowania wyrobieniem paszportu zmianie nie uległ czas oczekiwania na jego wydanie, który wynosi maksymalnie trzydzieści dni.

Wiele osób zastanawia się skąd tak duże zainteresowanie paszportami wśród części obywateli… Czyżby  planowali już wakacje w krajach afrykańskich?

Paszporty wydawane po 29 czerwca 2009 zawierają dane biometryczne w postaci wizerunku twarzy i odcisków palców. Osoba składająca w punkcie paszportowym wniosek o wydanie paszportu, jest zobowiązana do złożenia odcisków palców. Od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej do przekraczania granicy państwa z innymi krajami wspólnoty (a także niektórymi krajami spoza niej, np. Albanią) upoważnia również dowód osobisty.

IB / wikipedia

Back to top button