TOPTOP
Kultura
Trending

Koncert „Bóg-Honor-Ojczyzna” w Brzesku / 19 czerwca 2021 r.

19 czerwca 2021 r. w sobotę o godzinie 19.00 w Auli Chrystusa Króla w kościele parafialnym w Brzesku odbędzie się koncert patriotyczny „Bóg-Honor-Ojczyzna” w wykonaniu Bardów Niepodległości Leszka Czajkowskiego oraz Pawła Piekarczyka, do których dołączy Barbara Maria Górczewska.

– Tytuł koncertu „BÓG- HONOR- OJCZYZNA” to nie przypadek – bowiem ideą koncertu jest opowieść o dziejach Polski i Polaków, i ich zmaganiach o wolność począwszy od walki o niepodległość poprzez czasy wojny i okupacji, Żołnierzy Wyklętych , karnawału Solidarności, stanu wojennego, aż po czasy nam współczesne – mówi Barbara Maria Górczewska.

Utwory pochodzą z kilku albumów z tekstami i muzyką autorstwa Leszka Czajkowskiego. Są to między innymi płyty: „Nieugięci i Niepokorni 1914- 1921”, „Zapiski walki, zdrady i zwycięstwa”, „Podziemna Armia Powraca” oraz „Rapsodia drugowojenna”. Być może zabrzmi któryś utwór ze ” Śpiewnika Oszołoma”. Większość albumów będzie można zakupić po koncercie.

Wstęp wolny!

Leszek Czajkowski to poeta i kompozytor. Przed laty publikował w nieistniejących już tygodnikach „Nasza Polska” oraz „Głos”. Od wielu lat pracownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Z kolei Paweł Piekarczyk jest z wykształcenia matematykiem, dziś pracuje jako publicysta „Gazety Polskiej”. Wystąpi z Bardami Barbara M. Górczewska nauczycielka historii z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku, laureatka srebrnego BohaterOn-a 2020 w kategorii: Nauczyciel, która od kilku lat prowadzi grupę historyczną Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci – Pamiętamy!

Muzycy są już dobrze znani w Brzesku. Kilkakrotnie gościli w naszym mieście, koncertowali w trakcie projektów patriotycznych realizowanych przez wspomnianą grupę historyczną.

Organizatorem wydarzenia jest Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku.

IB

PLAKAT

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast