Wiadomości

Koronawirus / Carlsberg Polska przekazał 100 000 zł dla Szpitala w Brzesku

W  czwartek 9 kwietnia 2020 r. firma Carlsberg poinformowała, że wesprze Szpital Powiatowy w Brzesku kwotą 100 000 zł. Firma przekazała łącznie 300 tysięcy dla szpitali z miast gdzie funkcjonują browary wchodzące w skład Carlsberg Polska. 

– Jesteśmy częścią społeczności lokalnych, w których działają nasze browary. I od lat wspieramy lokalne inicjatywy. W obecnej szczególnej i bardzo trudnej sytuacji tym bardziej chcemy pomóc dbać o zdrowie naszych sąsiadów – czytamy w komunikacie Carlsberg Polska.

Dlatego firma Carlsberg Polska przekazała łącznie 300 tys. zł trzem szpitalom.

Po 100 tys. zł trafiło do:
➡ SPZZOZ przy ul. Słowackiego 32 w Sierpcu, gdzie działa Browar Kasztelan;
➡ SP ZOZ przy ul. Kościuszki 68 w Brzesku, gdzie funkcjonuje Browar Okocim;
➡ SPWSZ przy ul. Arkońskiej 4 w Szczecinie, gdzie działa Browar Bosman.

Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, wskazanego przez dyrekcję każdego szpitala, m.in. urządzeń wspierających oddychanie, kardiomonitora i pomp infuzyjnych oraz specjalistycznych urządzeń do dezynfekcji łóżek i pomieszczeń szpitalnych. Pomogą one w walce z pandemią COVID-19 i będą również przydatne po przezwyciężeniu obecnego kryzysu zdrowotnego.

Ponadto Fundacja Carlsberg, Fundacja Ny Carlsberg i Fundacja Tuborg przeznaczyły nadzwyczajne środki na granty, by wesprzeć badania nad COVID-19 oraz pomóc w łagodzić skutki globalnej epidemii COVID-19. Wspólnie przekażą ok. 58 mln zł. (95 mln koron), aby wesprzeć naukowców, instytucje kultury i ośrodki społeczne w działaniach przeciwko koronawirusowi.

https://www.facebook.com/CarlsbergPolska/posts/2307398272894559 

Carlsberg Polska / IB

 

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast