ADV
1
Wiadomości

Koronawirus / Duży przyrost zakażeń w Powiecie Bocheńskim. Stabilna sytuacja w Powiecie Brzeskim / 18 kwietnia 2020 r.

630 osób zakażonych koronawirusem w Małopolsce – z czego aż 96 w Powiecie Bocheńskim. W sobotę 18 kwietnia 2020 r. Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna oraz Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformowały o znacznym przyroście liczby osób zakażonych w Powiecie Bocheńskim, które są zakażone koronawirusem. W dniu dzisiejszym potwierdzono zakażenie u kolejnych 13 osób. 

W Powiecie Brzeskim sytuacja jest bardziej stabilna. Potwierdzono zakażenie koronawirusa u jednej osoby. Łącznie liczba chorych na dzień dzisiejszy wynosi 57 osób.

Na dzień dzisiejszy liczba zakażonych stawia Powiat Brzeski na czwartym miejscu w skali Województwa Małopolskiego.  Natomiast Powiat Bocheński przesunął się na drugie miejsce w Województwie.

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan na dzień 18.04.2020 g. 8:00

W kwarantannie domowej: 724 osoby
osoby z wynikiem dodatnim – 57 osób w tym 13 osób hospitalizowanych, 2 osoby wyleczone, 1 zgon z powodu COVID-19, 2 zgony z innych przyczyn niż COVID-19.

  • gmina Brzesko- 29 (5 mężczyzn oraz 4 kobiety w hospitalizacji, 6 mężczyzn i 11 kobiet w izolacji domowej, 1 kobieta wyleczona,1 kobieta – zgon z powodu COVID-19, 1 kobieta – zgon z innych przyczyn niż COVID-19)
  • gmina Szczurowa- 3 (1 kobieta w hospitalizacji, 1 mężczyzna w izolatorium, 1 kobieta wyleczona)
  • gmina Dębno- 6 ( 4 kobiety oraz 2 mężczyzn w izolacji domowej)
  • gmina Borzęcin- 8 (1 mężczyzna – zgon z innych przyczyn niż COVID-19, 5 kobiet oraz 2 mężczyzn w izolacji domowej )
  • gmina Gnojnik- 8 ( 2 mężczyzn w hospitalizacji, 6 kobiet w izolacji domowej)
  • gmina Iwkowa- 3 ( 1 mężczyzna w izolacji, 1 kobieta w izolacji, 1 mężczyzna hospitalizowany)

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 8742 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 347 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 630 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 16 osób. Pojawiają się także dobre informacje – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała informacje  o w sumie 56 ozdrowieńcach z naszego województwa (czyli osobie niemającej objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową).


IB / MUW

 

 

Podobne artykuły

Back to top button