Wiadomości
Trending

Koronawirus / Wójt Dębna wraz z rodziną na kwarantannie / 12 sierpnia 2020 r.

W piątek 14 sierpnia 2020 r. w godzinach przedpołudniowych wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski poinformował na swoim oficjalnym profilu facebookowym, że podczas wręczania promes „Kapliczki Małopolski 2020″ miał kontakt z osobą zakażoną na Covid 19.

Do kontaktu doszło w środę, 5 sierpnia w Dworku Kępińskich w Szczurowej gdzie wójtowie z terenu Powiatu Brzeskiego odbierali symboliczne czeki potwierdzające otrzymanie dotacji w ramach konkursu „Kapliczki Małopolski 2020″.

W środę 12 sierpnia 2020 r. u jednego z pracowników urzędu marszałkowskiego stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Przypadek koronawirusa stwierdzono u asystenta członka zarządu. Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach miały kontakt z zakażonym zostały objęte kwarantanną. Kwarantanną zostali objęci m.in.: Marta Malec-Lech członek Zarządu Województwa Małopolskiego, a także burmistrz Brzeska Tomasz Latocha. Być może  zakażenie koronawirusem pracownika Urzędu Marszałkowskiego jest związane z dużym wzrostem liczby objętych kwarantanną w Powiecie Brzeskim. Od 11 do 14 sierpnia liczba osób objętych kwarantanną wzrosła o 81 osób.

Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski oraz jego rodzina, od 14.08 2020 (tj. piątek) zostali objęci kwarantanną.

Ciągłość pracy Urzędu Gminy oraz podległych jednostek pozostaje niezakłócona. Obowiązki przejął zastępca Jacek Szklarz, który przebywał na urlopie i nie miał kontaktu z wójtem Kozłowskim.

– W sprawach ważnych pozostaję do Państwa dyspozycji poprzez kontakt e-mailowy i telefoniczny. Dla Wszystkich przekazuję życzenia zdrowia i przypominam o potrzebie zachowywania stosownych środków ostrożności – napisał wójt Wiesław Kozłowski.

Redakcja Informatora Brzeskiego życzy zdrowia oraz szybkiego powrotu do pracy.


IB

 

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast