ADV
blank
Wiadomości
Trending

Naval – były operator jednostki GROM wspiera Marcelka Kubalę!

Na licytacje charytatywne w facebookowej grupie „Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi” trafiły 2 zestawy składające się z książki i bejsbolówek przekazanych przez Navala – byłego operatora zespołu bojowego Jednostki Wojskowej GROM. To nie jest zwykła książka, jaką można kupić w księgarni, ma bowiem dedykację nawiązującą do wyzwań jakie często stoją przed nami w życiu – i jakie stoją przed małym wojownikiem z Jadownik. Książkę i upominki jakie przesłał Naval przekazał jeden z mieszkańców Gminy Brzesko, który poprosił ex-Gromowca o wsparcie akcji.

Oczywiście odpowiedź Navala była pozytywna, a dodatkowo oprócz książki dołączył on bejsbolówek i 3 karty pocztowe. Dwie z nich znajdą się na licytacji. Jedna natomiast zostanie przekazana na pamiątkę Marcelkowi Kubali.

– Szedłem i byłem szczęśliwy, że dano mi szansę. Szansę, która była zagadką, bo nie wiedziałem co mnie czeka na końcu tej drogi – możemy przeczytać w dedykacji Navala.

Cytat pochodzi z jego książki – „Ostatnich gryzą psy. Jak zostałem szturmowcem GROM-u?”

Od kilku tygodni trwa wielka batalia o to by zebrać blisko 8 milionów na transplantacja wątroby i dalsze leczenie w Children’s Hospital of Chicago dla Marcelka Kubali z Jadownik k. Brzeska. Marcelek urodził się w 2018 r. Od urodzenia boryka się z wieloma chorobami. Chłopiec od początku udowadniał że jest wojownikiem i ma wolę życia. Z dnia na dzień robi coraz większe postępy dzięki intensywnej rehabilitacji. Wspomóżmy jego walkę z chorobą – tak jak zrobił to NAVAL!

Licytacja charytatywna książka i czapeczki od Navala

  • Pakiet: książka „Chłopaki z Marsa” autorstwa Navala – byłego operatora zespołu bojowego Jednostki Wojskowej GROM wraz z dedykacją oraz czapeczka bejsbolówka (firmy Helikon) – z podpisem Navala i kartką pocztową z dedykacją.
    Licytację rozpoczynamy od kwoty 250 zł. Licytacja trwa do 27.02 do godziny 21:00.

Link do licytacji <==

  • Pakiet: czapeczka bejsbolówka (firmy Helikon) – z podpisem Navala i kartka pocztowa z dedykacją.
    Licytację rozpoczynamy od kwoty 150 zł. Licytacja trwa do 27.02 do godziny 21:00.

 

Miłośnikom wojskowości Navala nie trzeba przedstawiać. To pseudonim emerytowanego operatora GROM-u. Brał on udział w misjach zagranicznych uczestnicząc w akcjach bojowych. Wielokrotnie odznaczany, m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego dla wybitnie zasłużonych w bojach i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego za czyn wybitnego męstwa połączony z narażeniem życia. Aktualnie jest na bardzo aktywnej emeryturze, próbując swoich sił na rynku cywilnym. Organizuje wyprawy, prowadzi szkolenia, doradza w sprawach bezpieczeństwa. Na swoim koncie ma również kilka książek – a wśród nich: „Przetrwać Belize”, „Ostatnich gryzą psy. Jak zostałem szturmowcem GROM-u?”, „Zatoka. GROM na wodach Zatoki Perskiej”, „Camp Pozzi GROM w Iraku”, „Chłopaki z Marsa” czy też najnowsza „Strzelnica Navala”.

W 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Brzesku odbyło się spotkanie z NAVALem – byłym operatorem jednostki GROM. Pisaliśmy o tym w artykule:
Spotkanie z NAVALEM w brzeskiej Bibliotece / zdjęcia <==

O zbiórce dla Marcelka Kubali

Zbiórka na transplantację wątroby dla Marcelka Kubali z Jadownik <==

foto Maciej Mazur

IB

Zdjęcia zestawów

blank

Podobne artykuły

Back to top button