ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Nowa karetka dla bocheńskiego szpitala / zdjęcia

Ma wideo-laryngoskop do intubacji pacjenta, krzesełko kardiologiczne z funkcją zjazdu po schodach i  czujnik tlenku węgla. Szpital Powiatowy w Bochni otrzymał nową karetkę. W spotkaniu uczestniczyła Joanna Bogacz dyrektor Wydziału Zdrowia MUW Kraków, Adam Korta Bocheński Starosta a także wicestarosta Ryszard Drożdżak i Rafał Rudka z Zarządu Powiatu.

Obecnie na terenie Powiatu Bocheńskiego stacjonuje pięć zespołów ratownictwa medycznego wyposażonych w karetki. Dwa w Bochni po jednym w Trzcianie, Dziewinie i Muchówce.  Nowy pojazd trafi do ZRM w Muchówce, i zastąpi mocno wyeksploatowaną dziewięcioletnią karetkę, która ma przejechane ponad 380 tys. kilometrów.

Nowa karetka to odpowiedź na rosnące wyzwania w obszarze służby zdrowia. Chcemy, aby nasi ratownicy mieli najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiający szybką i skuteczną pomoc pacjentom. Cały czas planujemy też dalsze inwestycje w szpitalu, aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców i zapewnić im bezpieczeństwo oraz profesjonalną opiekę medyczną – mówi Adam Korta Bocheński Starosta.

Nowy ambulans, to Volkswagen Crafter z napędem 4×4, kamerą cofania, automatyczną skrzynią biegów, która znacznie poprawia komfort oraz bezpieczeństwo jazdy w ruchu uprzywilejowanym. Pojazd kosztował blisko 600 tys. zł i został zakupiony ze środków Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia.

Karetka jest wyposażona w systemy takie jak ABC, ESP, ASR oraz system EDS wspomagania nagłego hamowania. Ma też wideo-laryngoskop (służący do intubacji pacjenta), krzesełko kardiologiczne z funkcją zjazdu po schodach, czujnik tlenku węgla (czadu) oraz tablet do obsługi Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego.

sp

blank

Podobne artykuły

Back to top button