ADV
Wiadomości

Nowe boisko w Sterkowcu

Od 1 października mieszkańcy Sterkowca, a szczególnie uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej, mogą korzystać z nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, które powstało przy tej placówce na miejscu starego obiektu o naturalnym podłożu. Inwestycja została sfinansowana w całości przez gminę Brzesko, a jej całkowity koszt wyniósł 150 tysięcy złotych.

Prace przebiegały dwuetapowo, a każdy z tych etapów realizowany był przez inną firmę. W lipcu wykonana została podbudowa pod nowe boisko. Tworzą ją trzy warstwy kruszywa o różnej granulacji, co zapewnia trwałość podłoża, na którym później został ułożony dywan ze sztucznej trawy. Nowy obiekt o wymiarach 40 x 20 metrów służyć ma amatorom nie tylko piłki nożnej, ale i siatkówki. Oba boiska zostały oznaczone liniami o różnych kolorach. W pierwszej kolejności będą z nich korzystać uczniowie, a w miarę możliwości i wolnego czasu także inni mieszkańcy Sterkowca. Szkoła i boisko położone są w samym centrum miejscowości, więc jest to wymarzone miejsce do wspólnego, rodzinnego spędzania wolnego czasu. Gładki dywan zastąpił dotychczasową, pełną nierówności murawę, a to oznacza, że lekcje wychowania fizycznego staną się zdecydowanie bardziej urozmaicone, a ich przeprowadzenie będzie możliwe nawet przy niezbyt sprzyjającej pogodzie, na przykład bezpośrednio po opadach deszczu.

– Dużą wagę przywiązujemy do sportowego rozwoju dzieci, młodzieży, a także dorosłych osób. Dlatego systematycznie, w miarę możliwości, rozwijamy lub udoskonalamy infrastrukturę sportową i rekreacyjne tereny. Tylko ostatnio wzbogaciliśmy wyposażenie wielu placów zabaw, rozpędza się budowa hali sportowej w Mokrzyskach, przybywają też nowe boiska – wylicza burmistrz Tomasz Latocha.

Przypomnieć zatem wypada, że w lipcu tego roku również w Jadownikach zostało oddane do użytku boisko ze sztuczną murawą, która zastąpiła dotychczasowe podłoże asfaltowe. Z dnia na dzień stał się to obiekt tętniący życiem, a jego użytkownicy zgodnie podkreślają, że wreszcie jest to miejsce, w którym można organizować treningi i zawody sportowe bez obawy o kontuzje, o które nietrudno było na twardym asfalcie.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button