ADV
SportWiadomości
Trending

Obchody Jubileuszu 75-lecia LKS „KŁOS” Łysa Góra

LKS „KŁOS Łysa Góra serdecznie zaprasza na obchody Jubileuszu 75-lecia istnienia klubu, które odbędą się 22 lipca br. na obiekcie klubu. Tego dnia o godz. 15:30 swój mecz rozegrają najmłodsi adepci piłki nożnej Kłosa, godzinę później nastąpi część oficjalna, podczas której włodarze klubu wręczą zaproszonym gościom i zawodnikom okolicznościowe upominki, dyplomy, podziękowania za okazałe wsparcie na rzecz klubu.

Centralnym punktem obchodów Jubileuszu Kłosa, będzie pierwszy w historii międzynarodowy mecz piłkarski: Kłos Łysa GóraPartizán Bardejov (Słowacja), który rozpocznie się o godz. 17:15.
Słowacki klub z tradycjami i ze 100-letnią, bogatą historią uświetni obchody Jubileuszu Kłosa. Swoją obecność zapowiedziało kierownictwo klubu, a także Stanislav Soroka, który jest nie tylko właścicielem Partizana, ale i zasiada w Radzie Miasta Bardejova, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Partizan na stałe wpisał się do annałów słowackiego piłkarstwa, w sezonie 1993/1994 zajął pierwsze miejsce w II lidze słowackiej, które dało mu bezpośredni awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Słowacji i przez 5 kolejnych lat Partizán Bardejov rywalizował z najlepszymi zespołami w Słowacji.
Warto dodać, że wielu zawodników, którzy byli wychowankami Partizana Bardejov, w późniejszych etapach swoich karier piłkarskich zagrało z powodzeniem w polskiej Ekstraklasie. Bramkarz Matus Putnocky (Ruch Chorzów, Lech Poznań, WKS Śląsk Wrocław), Michal Siplak (MKS Cracovia SSA, obecnie Górnik Zabrze S.A.). W przeszłości byli zawodnicy Partizana: Marian Kelemen (m.in. Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok), Jan Zapotoka w 2010 roku zdobył z Lechem Poznań mistrzostwo Polski. Alexander Tyć z kolei był pierwszym słowackim piłkarzem w lidze polskiej. W sezonie 1996 / 1997 występował w Amice Wronki, razem w zespole z Pawłem Kryszałowiczem, Czesławem Michniewiczem (niedawnym selekcjonerem reprezentacji Polski), oraz Mirosławem Kalitą. Później przeniósł się do Śląska Wrocław. Po zakończeniu kariery piłkarskiej pełnił rolę dyrektora sportowego w Partizanie Bardejov, godząc te obowiązki z trenowaniem grup młodzieżowych.
Jako ciekawostkę, warto dodać, że w przeszłości bramkarz Partizana Bardejov, Juraj Cobej bronił dostępu do bramki Artmedia Petrzalka w Lidze Mistrzów, w meczu Artmedia – Glasgow Celtic, nie pokonał go polski napastnik, Maciej Żurawski, wówczas Słowacy zwyciężyli bardzo wysoko 5-0.
W Okocimski Brzesko zagrali w przeszłości: Marian Kocis, oraz Gabriel Pisarik.
Serdecznie zapraszamy wszystkich byłych i obecnych zawodników, działaczy i sympatyków klubu.

PLAKAT

LKS „KŁOS Łysa Góra

 

 

Podobne artykuły

Back to top button