ADV
1
Materiały sponsorowaneWiadomości

OC krótkoterminowe – co warto wiedzieć?

OC to polisa obowiązkowa i utarło się, że umowa jest zawierana na 12 miesięcy. Warto jednak wiedzieć, że tak nie musi być. W tym tekście opowiemy Ci o krótkoterminowym OC. Czytaj dalej.

Nie tylko OC

Ubezpieczyciele mają w swoich ofertach nie tylko krótkoterminowe polisy OC. Coraz częściej można również spotkać się z ubezpieczeniami assistance tego typu. Przed wybraniem tej opcji, dobrze będzie, jeśli dowiesz się więcej – assistance krótkoterminowe (przeczytaj na NajtaniejuAgenta.pl).

Czym jest krótkoterminowe OC?

OC krótkoterminowe to polisa, którą można wykupić na okres krótszy niż tradycyjne 12 miesięcy. Zasada działania tego ubezpieczenia jest taka sama. Jego zakres ochrony opiera się na zapisach ustawy i w żaden sposób nie odbiega od tego, co zyskujesz, nabywając standardowe OC. Atutem krótkoterminowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest jego niska cena.

Kiedy możliwe jest skorzystanie z krótkoterminowego OC?

Zgodnie z przepisami krótkoterminowe OC może być wykupione tylko w określonych sytuacjach. Poniżej znajdziesz 5 przypadków, które uprawniają do nabycia tego typu ubezpieczenia.

  1.  Posiadasz samochód, który jest zarejestrowany czasowo, ponieważ chcesz go sprzedać poza granice Polski. W takim wypadku możesz skorzystać z OC. Zazwyczaj to rozwiązanie wybierają kierowcy, którzy muszą przetransportować pojazd za granicę lub chcą zalegalizować jego pobyt w danym kraju na krótki czas.
  2. Jesteś właścicielem komisu i na Twoim placu stoją samochody, które sukcesywnie sprzedajesz, krótkoterminowe OC przyda Ci się również w takiej sytuacji. Polisa trwa wtedy miesiąc.
  3. Samochód jest sprowadzony z zagranicy i nie ma ważnego OC. Przed przekroczeniem granicy możesz wykupić tego typu ochronę i bezpiecznie dojechać do miejsca docelowego.
  4. Jesteś właścicielem pojazdu wolnobieżnego, którego prędkość nie przekracza 25 km/h. Chodzi przede wszystkim o maszyny budowlane, leśne oraz transportowe. Ze względu na to, że taki sprzęt jest używany okresowo, może zostać objęty ochroną krótkoterminowego OC.
  5. Jesteś właścicielem pojazdu zabytkowego i potrzebujesz ochrony na czas pokazu lub zlotu. W takiej sytuacji możesz swobodnie skorzystać z krótkoterminowego OC.

Gdzie znaleźć krótkoterminowe OC?

W obecnych czasach najlepszym miejscem na znalezienie polisy ubezpieczeniowej jest Internet. Ubezpieczyciele oferują w sieci o wiele atrakcyjniejsze stawki niż w biurach stacjonarnych. Warto również zwrócić uwagę na porównywarki, z których możesz skorzystać. Wystarczy, że wpiszesz do formularza kilka informacji o sobie oraz pojeździe, jaki ma zostać objęty ochroną, by po chwili mieć przed oczami listę atrakcyjnych ofert dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj o ograniczaniu kontaktów społecznych i wybieraj zakupy online. Sprawdź, jak Szpital Powiatowy w Brzesku rozbudowuje infrastrukturę cyfrową w czasach pandemii.

Podsumowanie

Jak widzisz, krótkoterminowe OC jest produktem, który może okazać się przydatny w określonych sytuacjach. Pamiętaj jednak, że nie każdy ma możliwość skorzystania z tego typu ubezpieczenie, ponieważ ustawa jasno reguluje kto i kiedy może wykupić OC krótkoterminowe.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button