TOPTOP
Wiadomości
Trending

Oliwka Dzień trafi na leczenie w Pradze. Potrzebne jest wsparcie finansowe

Trwa wyścig z czasem i straszną chorobą, która bezwzględnie usiłuje zabić ośmioletnią Oliwkę Dzień z Brzeska. Uczennica 1 klasy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzesku (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2) – ośmioletnia Oliwka stanęła do walki z nowotworem złośliwym tkanki łącznej, tkanek miękkich głowy, twarzy i szyi.

Nadzieją jest dla Niej selektywne zniszczenie nowotworu za pomocą protonoterapii. Niestety protonoterapii nie można wykonać w Polsce i pomocy trzeba szukać zagranicą. Oliwka ma zapewnione miejsce w Proton Therapy Center Czech s.r.o. Prague. Kwota pieniędzy zebranych do tej pory jest zbyt niska na pokrycie leczenia. Potrzeba aż 61 tysiecy Euro (278 tysięcy złotych) na cały cykl protonoterapii oraz 5 tysięcy Euro (23 tysiące złotych) na chemioterapię. Dlatego apelujemy do wszystkich o pomoc dla Oliwki przede wszystkim finansową.

Protonoterapia pozwala nakierować promieniowanie dokładnie w nowotwór, obniżyć niepożądane naświetlenie, a tym samym zminimalizować ryzyko niepożądanych skutków leczenia. Zapewnia tym samym duże szanse na wyleczenie i dobrej jakości życie w trakcie leczenia i po nim.

– Leczenie Oliwki nie ustaje i z kilku klinik łącznie udało się znaleźć dogodny termin. 13 maja 2021 r. w Pradze rozpocznie się kolejny etap zmagań z nowotworem złośliwym. 20 maja 2021 zacznie się napromienianie protonami w ilości 28-miu frakcji, czyli jedna dziennie oprócz weekendów, a w miedzy czasie będzie aplikowana chemioterapia.

Koszty oszacowano na 60.827 € za samą protonoterapię, następnie 5000 € za chemioterapię. Do tego, jak wszystkim nam wiadomo wszystkie pozostałe koszty tj. podróż, nocleg etc. trzeba także z czegoś pokryć – informują bliscy dziewczynki.

Oliwka dużo rozmyśla, tęskni, cierpi…, ale walczy dzielnie. Pragnie wrócić do zabaw o jakich w błyskawicznym tempie zapomniała przez nieszczęście jakie wybrało akurat ją.

– Oliwka nieustannie cierpi fizycznie jak i psychicznie. Walka z czasem i ogromna mobilizacja to jedyna droga do pokonania tej potwornej choroby – apelują rodzice Oliwki.

Pomóc Oliwce można na wiele sposobów.

Grupa z licytacjami

Działa grupa „Pomagam Oliwii Dzień – staję się silniejszy”, gdzie prowadzone są licytacje z przeznaczeniem na leczenie dziewczynki – kliknij TUTAJ <==

Zbiórka w serwisie SIEPOMAGA


Zbiórka w serwisie zrzutka

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast