ADV
Kultura

Papież nadziei – koncert w Dębnie / 19 wrzesnia 2021 r.

W niedzielę 19 września 2021 r. o godz. 17:00 na scenie plenerowej pod Zamkiem w Dębnie, odbędzie się koncert papieski pt. „Papież nadziei”. Wstęp wolny.

W muzycznym hołdzie Janowi Pawłowi II wystąpi młody zespół Sezon na czereśnie, który wykona, zarówno swoje autorskie piosenki, jak i nowe aranżacje utworów związanych z Papieżem Polakiem.

Dodatkowo, na scenie będzie prezentowana poezja K. Wojtyły, R. Brandstaettera, ks. J. Twardowskiego, a na telebimie będzie można zobaczyć archiwalne materiały multimedialne (zdjęcia, nagrania, video) z czasów pontyfikatu papieża z zasobów Instytutu Pamięci Narodowej.

Po koncercie ok. godz.18:00 na Zamku w Dębnie, nastąpi otwarcie wystawy „Madonna z Dzieciątkiem” – ze zbiorów belgijskiego kolekcjonera Wilfrieda de Meyer.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie Oddział Zamek w Dębnie – instytucja kultury Województwa Małopolskiego, Gmina Dębno, Dębińskie Centrum Kultury.

W przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych koncert odbędzie się w sali koncertowej Zamku w Dębnie.

DCK

PLAKAT

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button