ADV
Religia
Trending

Parafia Poręba Spytkowska / Niedzielny plan Mszy Św. w czasie kwarantanny kapłanów / 11 października 2020 r.

W ubiegłym tygodniu wikariusz parafii pod wezwaniem Świętego Bartłomieja w Porębie Spytkowskiej poinformował proboszcza o tym, że z powodu podwyższonej temperatury i po konsultacji z lekarzem, ma zaleconą izolację. W kolejnych dniach potwierdzono u księdza wikarego zakażenie koronawirusem, a w parafii został zamknięty kościół, natomiast na księży nałożono obowiązkowa kwarantannę.

Z uwagi, że ksiądz proboszcz nadal jest objęty kwarantanną do poniedziałku włącznie (12.10.2020), nie może celebrować mszy św. z udziałem wiernych. W związku z tym w niedzielę w kościele będzie celebrowana tylko jedna msza o godz. 11.00 i będzie ją sprawował ksiądz z Brzeska. Na tę mszę św. ksiądz proboszcz zaprasza parafian do kościoła i na dziedziniec kościelny. Kościół jest zdezynfekowany. Pamiętać należy o zakrywaniu ust, odpowiednim dystansie i dezynfekcji.

Wszystkie msze w niedzielę (7.00; 9.00; 16.00 – bez udziału wiernych oraz o 11.00 z wiernymi) będą transmitowane przez kanał You Tube.

Kanał Youtube parafii pod wezwaniem Świętego Bartłomieja w Porębie Spytkowskiej <==

W związku z zaistniałą sytuacją, aktualnym jest komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie z dnia 4.06 2020 r.

Komunikat kanclerza kurii diecezjalnej w Tarnowie

W związku z tym, iż niektóre kościoły w diecezji tarnowskiej będą zamknięte z powodu decyzji sanepidu oraz kwarantanny duszpasterzy, Biskup Tarnowski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane (na czas zamknięcia świątyń) dla tych wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Eucharystii w swojej parafii i dla których udanie się do innego kościoła będzie wiązało się z poważnymi utrudnieniami.

Ks. dr hab. Robert Kantor

Kanclerz kurii

Więcej informacji nt. zakażenia koronawirusem w Parafii w Porębie Spytkowskiej można znaleźć w artykule:

Zakażony nauczyciel w Szkole Podstawowej w Porębie Spytkowskiej / 5 października 2020 r. <==

IB / Parafia Poręba Spytkowska

Podobne artykuły

Back to top button