ADV
Wiadomości
Trending

Pasażerowie zbierają podpisy przeciwko likwidacji przystanku Szwagropolu w centrum Brzeska

1 września 2022 r., w Brzesku weszła w życie nowa, stała zmiana organizacja ruchu (ograniczenie ruchu autobusów w centrum Brzeska). Jej wprowadzenie wiąże się z likwidacją przystanku dla autobusów rejsowych przy ul. Uczestników Ruchu Oporu. Z tym faktem nie zgadza się m.in. firma Szwagropol, której autobusy zatrzymują się w tym miejscu na trasie z Nowego Sącza do Krakowa. Również pasażerowie i przedsiębiorcy sprzeciwiają się tej decyzji i nie składają broni. Przygotowali petycję, którą chcą złożyć m.in. na najbliższej, listopadowej sesji. Wg informacji, jakie posiadamy radni rady Miejskiej w Brzesku jak na razie nie zaprzątali sobie głowy tym problemem, pomimo tego, że mieszkańcy są niezadowoleni z wprowadzonych zmian. Czyżby liczyli na zmęczenie protestujących?

– Burmistrz jest nieugięty w decyzji przeniesienia przystanku na dworzec, a ludzie nie są zadowoleni z tego – pisze do nas jedna z mieszkanek Gminy Brzeska.

 Została zorganizowana akcja zbierania podpisów pod petycją za tym, by nie przenosić przystanku. Petycję można podpisać w punkcie sprzedaży biletów Szwagropolu (Centrum Turystyczne ul. Uczestników Ruchu Oporu 3 – obok przystanku). Czas na zebranie podpisów zaplanowano do soboty 19 listopada. W poniedziałek 21 listopada pismo zostanie złożone na dziennik podawczy, tak by trafiło na sesje, która odbędzie się 30 listopada.

– Włodarzy miasta nie interesuje opinia ludzi, a tym bardziej głosy przeciw. Jeżeli będzie przeniesiony przystanek to może się okazać że Szwagropol w ogóle nie będzie wjeżdżał do centrum i ominie Brzesko – podkreśla kolejny z naszych rozmówców.

Zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy mają całe mnóstwo wątpliwości na temat wprowadzonych zmian.

– A jak powstanie nowa obwodnica to już w ogóle będzie można zapomnieć o tym by autobusy zawitały do miasta.

Nie dość że wtedy z Brzeska nie wydostaniemy się do Krakowa, to jeszcze stracimy połączenie do Sącza, Krynicy, Muszyny itd. – podsumowuje nasz rozmówca.

W połowie lipca 2022 r. przewoźnicy obsługujący komunikację publiczną otrzymali z Urzędu Miejskiego w Brzesku pismo z informacją o planowanej od 1 września 2022 r. zmianie organizacji ruchu w komunikacji zbiorowej na terenie Gminy Brzesko. Polegała ona na ograniczeniu ruchu autobusów i pojazdów ciężarowych w centrum Brzeska, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego przejazdu autobusów przez miasto.

Kluczowe zmiany dla funkcjonujących od kilkudziesięciu lat rozwiązań komunikacyjnych, do których przywykli zarówno mieszkańcy jak i przewoźnicy dotyczyły ulic, którymi odbywa się ruch autobusów dalekobieżnych. Ulice Legionów Piłsudskiego, Głowackiego, Mickiewicza (odcinek od ul. Popiełuszki do ul. Rynek), Kościuszki, Ogrodowa objęte zostaną zakazem wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 5 ton, z wyłączeniem służb technicznych i pojazdów z zezwoleniem zarządcy drogi.

O sprawie pisaliśmy pod koniec sierpnia 2022 r. Więcej informacji w materiale:

Zmiana organizacji ruchu w centrum Brzeska. Jeden z przewoźników protestuje! <==

Hold photo created by jcomp – www.freepik.com

IB

Podobne artykuły

3 Comments

  1. Sklepy już się likwidują w centrum miasta,,,bo do galerii odeseja! ( Nabijać kasę wiadomo komu)W tym celu m.in. podnieśli opłaty za parkingi – proste! Co będzie jeżeli centrum opustoszeje, wiejska galeria z umoczonymi mln PLN w kredytach padnie ( moi wszyscy znajomi jeżdżą na zakupy do krk albo on-line) Drugi łebek znowu zamuruje Brzesko apartamentami 25m2 bez parkingów. A największy osioł zrobi parę fotek na FB, rozda kwiatki 8 marca i tyle!

  2. Chyba mieszkańcy Brzeska też mają coś do powiedzenia i należy liczyć się z ich głosem. W nowej wersji przystanek ma być.przy Szkole nr.2 i to jest bezpieczne.? Podpisujmy petycje. Jeszcze dzisiaj.

Back to top button