ADV
1
Powiat TarnowskiSportWiadomości

Podsiadło zagra w Tarnowie!

Grupa Azoty Unia Tarnów ogłosiła pierwszy transfer na sezon 2022/2023. Do tarnowskiej drużyny dołączy aktualny rozgrywający Azotów Puławy, Paweł Podsiadło, który z nowym klubem podpisał dwuletni kontrakt.

Tarnowska Unia zaczyna kompletować skład na kolejny ligowy sezon. Pierwszym transferem ogłoszonym przez klub jest Paweł Podsiadło, 36-letni lewy rozgrywający puławskich Azotów.

Podsiadło to zawodnik niezwykle doświadczony. Podczas swojej kariery był zawodnikiem wielu klasowych zespołów, z którymi osiągał wiele sukcesów. Swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczynał w młodzieżowej drużynie Vive Kielce. W 2003 roku został włączony do seniorskiej drużyny i spędził w niej 8 lat. Na kolejne 6 sezonów przeniósł się do Francji, gdzie przez pierwsze 3 lata był zawodnikiem USAM Nîmes Gard, a kolejne 3 – Sélestat Alsace Handball. W 2017 roku wrócił do Polski i od tego czasu reprezentuje barwy Azotów Puławy, gdzie do końca minionego sezonu rozegrał 136 meczów i rzucił 450 bramek.

Poza krajowymi rozgrywkami, Podsiadło ma na swoim koncie wiele występów i bramek w europejskich pucharach. Jest również byłym reprezentantem Polski – jako zawodnik drużyny narodowej brał udział w dużych międzynarodowych turniejach.

-Zdecydowałem się na Tarnów, ponieważ widzę, że klub nieustannie robi duże postępy, rozwija się w dobrym kierunku i bardzo mi się to podoba. Podoba mi się również fantastyczna hala i gromadzący się w niej kibice, którzy wspaniale dopingują swoją drużynę oraz to, że są razem z zespołem nawet podczas wyjazdowych meczów w całej Polsce i właśnie także z tych powodów chcę być częścią tego klubu. Do nowej drużyny pragnę wnieść doświadczenie, które jest bardzo potrzebne w młodym tarnowskim zespole. – skomentował swoją decyzję Paweł Podsiadło.

Zawodnik zapytany o to, co chce osiągnąć z drużyną odpowiedział:
Przede wszystkim chcę wygrywać z drużyną kolejne mecze, a co będzie dalej i gdzie razem dojdziemy — zobaczymy!

Podsiadło ma imponujące warunki fizyczne – 199 cm wzrostu czyni go jednym z najwyższych rozgrywających w całej PGNiG Superlidze. Choć jego nominalną pozycją jest lewe rozegranie, to świetnie sprawdza się także na środku oraz z prawej strony boiska.

– Pozyskanie tak doświadczonego na każdym polu zawodnika było dla nas niezmiernie ważne. Paweł jest graczem bardzo wszechstronnym i sprawdza się na wielu pozycjach. Będzie także ważnym punktem w naszej defensywie. Podpisanie tego kontraktu to kolejny krok w realizacji naszej strategii, która – mam głęboką nadzieję- w kolejnym sezonie przyniesie nam wiele korzyści i przede wszystkim satysfakcję z osiąganych wyników. – podsumowuje prezes Grupy Azoty Unii Tarnów, Krzysztof Mogielnicki

Zawodnik z nowym klubem związał się dwuletnim kontraktem, co oznacza, że biało-niebieskie barwy tarnowian będzie reprezentował do końca sezonu 2023/2024. Życzymy powodzenia i samych sukcesów w zarówno jeszcze trwającym, jak i w kolejnych sezonach!

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button