ADV
WiadomościWideo
Trending

Pożar domu w Dębnie / 29 maja 2022 r. / video

W niedzielę 29 maja 2022 r. w godzinach popołudniowych w miejscowości Dębno doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Ogień spowodował znaczne uszkodzenia wnętrza budynku i elewacji. Na szczęście w całym zdarzeniu brak osób poszkodowanych. Ze względu na silne zadymienie i charakterystykę pożaru strażacy prowadzili akcję z użyciem sprzętu ochrony dróg oddechowych.

– W dniu 29.05.2022 roku o godzinie 15:35 przygotowując się po zapowiedzianego wcześniej pokazu podczas Gminnego Dnia Dziecka z zagrożeniami jakie można spotkać w kuchni, zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Dębno.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, iż budynek w całości objęty jest ogniem. Na palący dom zostały podane trzy prądy wody w natarciu, a roty prowadziły działania gaśnicze w aparatach ochrony dróg oddechowych. Przy użyciu dwóch podnośników zostało rozebrane poszycie dachowe w celu ugaszenia nadpalonej konstrukcji dachowej.

Po dokładnym sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną i przelaniu miejsca zdarzenia, po blisko 4 godzinach wróciliśmy do remizy – relacjonują szczegółowo druhowie z OSP Dębno.

Na miejsce zadysponowano także wsparcie z PSP Bochnia z podnośnikiem SHD.

Na miejsce zdarzenia skierowane siły ratowniczo-gaśnicze – w tym strażaków z PSP Brzesko (4 zastępy) i  PSP Bochnia (1 zastęp) oraz druhów z jednostek OSP Dębno (2 zastępy), OSP Łoniowa, OSP Doły i OSP Porąbka Uszewska. Na miejsce zadysponowano również Policję oraz Pogotowie gazowe i elektryczne.

foto: nadesłane przez Jana / nadesłane przez Antoniego

IB / OSP Dębno

VIDEO

 

Galeria zdjęć – nadesłane przez Jana

Galeria zdjęć – nadesłane przez Antoniego

Podobne artykuły

2 komentarzy

Back to top button