ADV
Wiadomości
Trending

Pożary w Gminie Czchów? Czy to były podpalenia? Informacja Komendy Powiatowej Policji

Pożary jakie wybuchły 16 i 17 listopada 2020 na terenie Gminy Czchów spowodowały znaczne straty finansowe. Równocześnie wiele osób zadawało sobie pytanie czy przez przypadek na terenie jednej gminy mogło dojść do pożarów w odstępie zaledwie kilku godzin. Pojawiły się spekulacje czy być może doszło do podpaleń. O informacje w tej sprawie poprosiliśmy Grzegorza Buczaka z Komendy Powiatowej Policji z Brzeska.

– Pożar w miejscowości Złota – w tym przypadku spaleniu uległy dwa sąsiadujące ze sobą budynki w których znajdowało się m.in. kilkadziesiąt sztuk zabytkowych motocykli. Część z tych motocykli udało się wyprowadzić, ale większość uległa spaleniu. Spaleniu uległ również znajdujący się w budynku samochód osobowy. Straty wstępnie wyceniono na kilkaset tysięcy złotych. Wstępnie wykluczono udział w zdarzeniu osób trzecich, a pożar prawdopodobnie powstał w wyniku zdarzenia losowego. Na miejscu z udziałem biegłego ds. pożarnictwa wykonano procesowe oględziny i kluczowa w tym przypadku będzie opinia tego biegłego.

– W drugim przypadku mieliśmy do czynienia z pożarem niezamieszkałego budynku usytuowanego w Czchowie. W tym przypadku straty sięgają około 100 tysięcy złotych. Również i tu wstępnie wykluczono udział osób trzecich, ale kluczowa będzie opinia biegłego ds. pożarnictwa. W obydwóch przypadkach Komenda Powiatowa Policji w Brzesku będzie prowadzić postępowanie przygotowawcze, które pozwoli wyjaśnić okoliczności tych zdarzeń – poinformował naszą redakcję aspirant sztabowy Grzegorz Buczak z Komendy Powiatowej Policji z Brzeska.

O pożarach do jakich doszło na początku tygodnia pisaliśmy o tym w artykułach:

Złota / Pożar budynku gospodarczego / 16 listopada 2020 r. <==

Czchów / Nocny pożar domu / 17 listopada 2020 r. / zdjęcia <==

foto OSP Czchów / Stanisław Martyka

IB

Zdjęcia

https://www.informatorbrzeski.pl/czchow-nocny-pozar-domu-17-listopada-2020-r/

Opublikowany przez Informator Brzeski Wtorek, 17 listopada 2020

blank

Podobne artykuły

Back to top button