ADV
KulturaWideo

Regionalny wtorek / Czarodziejska Łysa Góra

W związku z utrudnieniami w funkcjonowaniu bibliotek spowodowanych przez koronawirusa – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku przeniosła część swojej działalności kulturalną i edukacyjną do Internetu.

Od poczatku listopada na stronie internetowej i w mediach społecznościowych biblioteki publikowane są różnego rodzaju treści promujące kulturę, czytelnictwo i region brzeski, m.in.: recenzje książek, ciekawostki regionalne, kulisty z życia biblioteki, filmiki z zajęciami dla dzieci, wpisy okolicznościowe, propozycje oferty kulturalnej online.

We wtorki na stronie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku publikowane są artykuly związane z historią Powiatu Brzeskiego. Poniżej kolejny tekst jaki zostały opublikowany w tej serii.

Czarodziejska Łysa Góra

Łysa Góra to malownicza wieś, która w latach 50. i 60. XX wieku przyciągała artystów ceramików. 4 grudnia na rynku wydawniczym pojawiła się przepiękna monografia omawiająca prace Bolesława Książka — jednego z najwybitniejszych polskich ceramików, związanego przez lata z łysogórską „Kamionką”. Wczoraj Instytut Reportażu transmitował spotkanie z autorką książki — Bożeną Kostuch. W ramach cyklu „Regionalne wtorki” polecamy to spotkanie, uświadamia ono, jakie niesamowite dzieła powstawały w Łysej Górze, a eksponowane były w Warszawie, Paryżu, Salonikach i wielu innych miejscach na świecie.

Czarodziej z Łysej Góry. Opowieść o Bolesławie Książku <==

PiMBP w Brzesku

 

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button