ADV
Kultura
Trending

Regionalny wtorek / Wspomnienie o Halinie Biernat

W związku z utrudnieniami w funkcjonowaniu bibliotek spowodowanych przez koronawirusa – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku przeniosła część swojej działalności kulturalną i edukacyjną do Internetu.

Od początku listopada 2020 r. na stronie internetowej i w mediach społecznościowych biblioteki publikowane są różnego rodzaju treści promujące kulturę, czytelnictwo i region brzeski, m.in.: recenzje książek, ciekawostki regionalne, kulisty z życia biblioteki, filmiki z zajęciami dla dzieci, wpisy okolicznościowe, propozycje oferty kulturalnej online.

We wtorki na stronie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku publikowane są artykuły związane z historią Powiatu Brzeskiego. Poniżej kolejny, trzydziesty drugi już z kolei tekst, jaki zostały opublikowan w tej serii.

Archiwum działu „Regionalny wtorek” <==

Dokładnie rok temu odeszła od nas nestorka brzeskich poetów – Halina Biernat. Wielokrotnie przypominaliśmy jej życiorys, tym razem zachęcamy do obejrzenia nagrania poetki czytającej swój wiersz. Autorką filmu jest Anna Gaudnik, która podzieliła się z nami tą pamiątką, tym samym umożliwiając nam obcowanie z żywym wspomnieniem. Halina Biernat odczytuje swój wiersz „Spełnione marzenie”, w którym dzieli się przeżyciami z pielgrzymki marzeń do Wiecznego Miasta, którą odbyła w 2000 roku.

Film został zarejestrowany przy okazji odwiedzin uczestników brzeskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku u poetki z okazji jej setnych urodzin.

PiMBP w Brzesku

blank

Podobne artykuły

Back to top button