ADV
blank
Wiadomości
Trending

Remiza w Jasieniu nie dla mieszkańców

Sąsiadujący z Brzeskiem Jasień to dziś dość duża wieś licząca ponad 3000 mieszkańców. Jest tutaj kościół, szkoła, przystanek kolejowy, remiza. Brakuje świetlicy wiejskiej, biblioteki, czy też klubu klubu sportowego. Braki te dostrzega wielu mieszkańców – o ile część osób swoje potrzeby związane z dostępem do oferty kulturalnej czy też sportowo-rekreacyjnej realizuje w pobliskim Brzesku, to nie brakuje głosów, że warto stworzyć coś w swojej miejscowości. Wiele takich inicjatyw jest realizowanych i spotyka się z pozytywnym odzewem mieszkańców – powstało m.in. Koło Gospodyń Wiejskich, od 2019 r. działa Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Jasieńskiej ,,Przyjaciele”, które przejęło boisko sportowe odnowione przez panią sołtys, radę sołecką i KGW.

Uciążliwy jest z pewnością brak świetlicy wiejskiej, miejsca gdzie starsze dzieci i młodzież mogą spotkać się szczególnie w okresie jesienno-zimowym. W trakcie zebrania wiejskiego sołectwa Jasień, jakie odbyło się w niedzielę 6 września 2020 r. sołtys tej miejscowości Monika Rożek zwróciła się do prezesa OSP Jasień Leszka Klimka z prośbą o udostępnienie dwa razy w tygodniu sali w remizie OSP Jasień na potrzeby mieszkańców. Odpowiedź była może niezbyt szybka, ale dosyć krótka i brzmiała „nie!”.

Negatywna odpowiedź na propozycję użyczenia sali z pewnością miała wpływ na decyzję dotychczasowej sołtyski Jasienia o rezygnacji z pełnienia tej funkcji. W efekcie od kilku dni sołectwo Jasień nie ma sołtysa, a Jasień nadal nie ma świetlicy dla młodzieży. Zgodnie ze statutem sołectwa Jasień w ciągu 14 dni mieszkańcy poznają zarządzenie w sprawie przeprowadzenia wyborów uzupełniających na sołtysa. Sprawą otwartą pozostaje co dalej z pomysłem utworzenia świetlicy lub miejsca spotkań dla mieszkańców Jasienia.

W dniu dzisiejszym złożyłam rezygnację z funkcji sołtysa dziękuję mojej radzie za współpracę panu radnemu Zbyszkowi…

Opublikowany przez Sołectwo Jasień Wtorek, 15 września 2020

Przyczyną „nieszczęścia” jest prawdopodobnie umowa podpisana w sierpniu 2016 r. pomiędzy Urzędem Miejskim w Brzesku reprezentowanym przez ówczesnego burmistrza Grzegorza Wawrykę, a Ochotniczą Strażą Pożarną w Jasieniu reprezentowaną przez prezesa jednostki Leszka Klimka. Umowa obowiązuje do 2040 r.! Jak się okazuje – za sprawą tej umowy biorący w użytkowanie uznaniowo zadecydować o tym co będzie działo się w tym miejscu. I to mimo, że użyczający – a więc Gmina Brzesko w Brzesku opłaca wszelkie koszty utrzymania obiektu – od 2016 r do 2040 r…

foto nadesłane

IB

blank

Podobne artykuły

8 Comments

 1. Kiedys nie było takich problemów. Funkcję sołtysa pełnił prezes Osp i nie był tarć między nimi.

   1. Jeśli już ktoś doprowadza do konfliktu, to tą osobą jest komendant OSP Jasień, który jak widać nie może przeżyć, że nie jest już sołtysem. Pani Rożek wykazała inicjatywę, organizowała różnego rodzaju zajęcia, spotkania, dbała o integrację mieszkańców. Pan Klimek potrafił zamykać remizę i nie wpuszczać do niej nikogo mimo iż podpisał umowę użyczenia na kilka miesięcy wprzód (!). Raczej nie miało to związku z umową podpisana z burmistrzem (inaczej nie użyczyłby remizy i nie podpisałby „nielegalnej” umowy? ), uważam, że to złośliwość, zawiść i chęć odegrania się na Pani Rożek.

 2. Tak wszystkim przeszkadza OSP czy Pan Leszek Klimek.
  Pisze że w Jasieniu nie ma świetlicy. Co się stało z klubem ktury był w Jasieniu obok znaczy poniżej kościoła (wejście od parkingu) gdzie można było zagrać w bilarda czy ping ponga. Co się z tym stało i dlaczego to stoi nieużywane??

  Z drugiej strony obecna czy jak pisze I FORMATOR BRZESKI byla Pani sołtys Monika Rożek doprowadza do konfliktu z OSP jak nie wiem czy to jest wiadome o posadzenie o kradzież pieniędzy.

 3. Cała „działalność” pani sołtys skupiona byla na chęci przejęcia budynku OSP i konfliktu z Panem K.
  Nic poza tym nie działo się w Jasieniu. Zorganizowano piknik gdzie miały zostać zebrane pieniądze na odnowienie boiska to p.sołtys postawiła na nim bramki i pojechała do Włoch i na tym polegało zmodernizowanie boiska sportowego i tyle widziano kasę z pikniku… Ponadto wydaje mi się że negatywna odpowiedź OSP nie wpłynęła na decyzję już byłej pani sołtys poniewaz z tego co opublikowała na swoim profilu na FB pismo z odpowiedzią dostała poźniej niż złożyła rezygnację. Trzeba po prostu szczerz przyznać że pani R wreszcie zrozumiala że nic nie osiągnie gierkami jakie prowadziła w stosunku do ludzi, OSP i pana K tłumacząc się że „budzi ona Jasien” tak jak obiecałam w swoim programie wyborczym. Niestety nic z tego nie wyszło a jedyna dobra decyzja jaką podjęła pani R w swojej kadencji było zrezygnowanie z tego stanowiska, ponieważ ogłaszanie wszystkim wszem i w obec jaka ona jest biedna i poszkodowana bo jej to nie wyszlo,tamto,bo znowu dostała negatywną odpowiedź od urzędu czy OSP było już po prostu nudne i dziecinne.

  1. Teraz trzeba zorganizowac sylwestra bo za niedlugo ferie i na wypad w góry w sam raz sie fundusze znajda 😀

Back to top button