ADV
Religia
Trending

Remont ogrzewania w kościele Miłosierdzia w Brzesku powoli zmierza ku końcowi

Na poczatku sierpnia 2021 r. w kościele parafialnym w Brzesku ruszył remont ogrzewania w kościele parafialnym w Brzesku. Po kilku miesiącach prace są już mocno zaawansowane – pod koniec stycznia kamieniarze rozpoczęli układanie nowej posadzki.

Do ułożenia jest około 800 metrów kwadratowych granitu ważącego ponad 24 tony. Zgodnie z projektem utrzymany zostanie dotychczasowy układ kompozycyjny. Kolory będą zbliżone do tych, które są w prezbiterium. Granit Multicolor Red oraz Kashmir Cream zostaną uzupełnione w przecięciach kamieniem Shivakashi Ivory Brown.

Montaż ogrzewania zakończono już w październiku 2021 r. Na podłodze kościoła ułożono prawie 5 km (!) rurek grzewczych oraz 700 m rur doprowadzających ciepłą wodę do czterech rozdzielni umieszczonych w ścianach kościoła. Cała powierzchnia kościoła podzielona jest na 51 stref grzewczych zasilanych z rozdzielni. W kościele jest wyraźnie cieplej.

W prace zaangażowało się dziesiątki wolontariuszy, którzy ciężko pracowali, aby przygotować miejsce pod ułożenie ogrzewania podłogowego. Prace wsparli również lokalni przedsiębiorcy. W fachowe prace instalacyjne i budowlane realizowane są przez firmy z Brzeska i regionu.

– Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w tym dziele modlitewnie, finansowo oraz własną pracą – podkreślają duszpasterze z Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

Postęp prac i poszczególne etapy szczegółowo relacjonowane są na stronie internetowej parafii.

Jak wyglądały poszczególne dni remontu? Co już udało się wykonać, a jakie prace jeszcze do wykonania? Wszystkiego można dowiedzieć się, odwiedzając specjalnie na tę okoliczność przygotowaną podstronę „Remont ogrzewania i kotłowni”, która dostępna jest TUTAJ <==. Można tam znaleźć szczegółowe informacje z poszczególnych etapów prac oraz bogate fotogalerie.

W mijającym miesiącu m.in dobiegło końca malowanie kościoła. Naprawiono pęknięcia ścian, uzupełniono ubytki odgrzybiono zainfekowane miejsca. Pomalowano zakrystię, odgrzybiono i pomalowano wieżę. Nieco wcześniej podjęto decyzję o nałożeniu specjalnego tynku strukturalnego, który poprawił akustykę w kościele.

foto: milosierdzie.brzesko.net.pl

milosierdzie.brzesko.net.pl / IB

Widok z kamery termowizyjnej na podłogę kościoła Miłosierdzia 

Podobne artykuły

Back to top button