ADV
Kultura
Trending

Rozpocznij muzyczną przygodę z Ziarenkami Nadziei!

Chcesz rozpocząć muzyczną przygodę z Ziarenkami Nadziei? Nic trudnego! Wszystkie dzieci od 1 do 6 klasy opiekunowie Ziarenek zapraszają na pierwszą w nowym roku szkolnym próbę, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek (tj. 11 września 2023 r.) o godz. 16.00 w sali teatralnej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku.

Przygoda z Ziarenkami to gwarancja bezpłatnych zajęć z nauki śpiewu solowego i zespołowego, dobra zabawa i wiele atrakcji.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.ziarenka-nadziei.pl oraz facebook.com/schola.ziarenka.nadziei

Ziarenka Nadziei! Przygoda, która może stać się pasją na całe życie.

O zespole

We wrześniu 1998 roku przy Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku rozpoczęła swoją działalność dziecięca grupa wokalna, która wtedy nazywana była Chórkiem Dziecięcym. Następnie przyjęła nazwę „Mały Chór Wielkich Serc – Ziarenka Nadziei”, ostatecznie jednak funkcjonuje jako „Parafialna Schola Dziecięca – Ziarenka Nadziei”.

W pierwszym okresie działalności opiekunami i kierownikami muzycznymi scholi byli Andrzej Piotrowski i Andrzej Gicala, a po roku wspólnej działalności już sam Andrzej Gicala.

Z czasem opiekę duchową nad grupą zaczęli sprawować księża: Ks. Piotr Mucha, następnie Ks. Mirosław Papier, Ks. Przemysław Podobiński, Ks.Karol Tokarczyk, Ks. Michał Peciak a obecnie Ks.Stanisław Chełmecki. Zwiększyła się też liczba wychowawców, wśród których pojawili się: Janina Górska, Justyna Zapiór i Daniel Majcher.

Do chórku należą dzieci od zerowej do szóstej klasy szkoły podstawowej. Zdecydowana większość członków chóru stanowią dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, ale są też dzieci z innych brzeskich szkół.

Głównym celem i założeniem tej grupy jest formacja dzieci przez wspólne muzyczne działania, oraz animowanie śpiewu podczas niedzielnych nabożeństw dla dzieci. Ziarenka biorą udział w różnego rodzaju uroczystościach rocznicowych i okolicznościowych, takich jak Dzień Papieski, rocznica śmierci Ojca Św., czy Diecezjalny Dzień Dziecka.

Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny i bogaty zarówno w treść, walory muzyczne jak i teatralne. Są to głównie piosenki zaczerpnięte z repertuaru takich zespołów, jak „Siostry Jeremiasza”, „Arka Noego”, „Dzieci z Brodą” i innych dziecięcych grup muzycznych. Dużą część materiału dzieci przygotowują podczas wakacyjnych warsztatów.

Pewnym podsumowaniem pracy scholi jest wydanych pięć płyt: „Dla Jezusa”, „Byśmy Serca Uchylili”, „Matce Miłosierdzia”, „Szukam Ciebie” oraz „Małe, białe dla Jezuska”.

Miłosierdzie Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button