ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

Samochód osobowy uderzył w budynek mieszkalny w miejscowości Łapanów / zdjęcia

W dniu 23 marca 2022 r. o godziny 20:33, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Bochni otrzymało zgłoszenie, że w miejscowości Łapanów samochód osobowy wjechał w budynek mieszkalny.

Samochodem osobowym prawdopodobnie podróżowały trzy osoby, które oddaliły się z miejsca zdarzenia przed przybyciem zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. W budynku mieszkalnym w chwili zdarzenia przebywały dwie osoby, które nie wymagały udzieleni pomocy medycznej. Na skutek uderzenia pojazdu w budynek uszkodzeniu uległa ściana zewnętrzna dobudówki (wiatrołapu) do budynku, drzwi wejściowe, okna od strony drogi, elewacja i tynki, uległy pęknięciu ściana boczna i sufitu oraz nastąpiło, odpadniecie płytek ze ścian. Działania zastępów PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu pobliskiej okolicy w celu odnalezienia osób jadących w pojeździe, oraz kontroli budynku w celu sprawdzenia naruszenia jego konstrukcji. W uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego strażacy wykonali stabilizacje budynku przy użyciu drewnianych stempli i kantówek. Po wyciągnięciu pojazdu dokonano dodatkowo stabilizacji ścian oraz nadproża drzwi wejściowych do budynku.

W działaniach ratowniczych brały udział: dwa zastępy z JRG Bochnia, jeden zastęp z OSP Łapanów, Policja, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Przedstawiciel Urzędu Gminy w Łapanowie. Przyczyny zdarzenia ustala Policja

kpt. Łukasz Klecki KP PSP w Bochni

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Bochni

blank

Podobne artykuły

Back to top button