ADV
Religia

Seniorzy z Parafii Św. Jakuba z Brzeska w operze i u Jana Pawła

Parafia pw. św. Jakuba z Brzeska zorganizowała dla seniorów pielgrzymko-wycieczkę do Krakowa.

Galeria zdjęć <==

– Wyjazd zorganizowaliśmy na zakończenie ustanowionego przez Sejmik Województwa Małopolskiego Roku Seniora i Solidarności Międzypokoleniowej – informuje Adriana Błaszczyk z rady duszpasterskiej parafii pw. św. Jakuba w Brzesku.

W programie wyjazdu było nawiedzenie sanktuarium Jana Pawła II na „Białych Morzach”, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz wieczorne spotkanie w Operze Krakowskiej.

– U Jana Pawła II dołączyliśmy do pielgrzymów z miasteczka Tvardosin na Słowacji i z przewodniczką poznaliśmy historię sanktuarium, mozaik oraz kaplic. W południe wzięliśmy udział we Mszy św. i modlitwie nowennowej do św. Jana Pawła II. Następnie nasi pielgrzymi, autokarem, ze względu na duże ilości śniegu, udali się do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie w kościółku klasztornym, przy relikwiach św. Faustyny w ciszy odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Czas popołudniowy spędziliśmy w Operze Krakowskiej, gdzie na zaproszenie Marty Malec-Lech, członka Zarządu Województwa Małopolskiego, wzięliśmy udział w XVI Małopolskim Plebiscycie „Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku”, który zakończył się uroczystą galą, wręczeniem statuetek dla Seniorki Małopolski – Cecylii Złahody z Oświęcimia i dla Seniora Małopolski – Kazimierza Królika z Mogilan oraz dyplomów i wyróżnień dla wszystkich nominowanych do tego tytułu z Małopolski. Gala zakończyła się pięknym koncertem „40 lat minęło – muzyka Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza z polskich filmów i seriali” w wykonaniu orkiestry i solistów opery krakowskiej, a koncert poprowadził dyrektor opery prof. Piotr Sułkowski – opowiada Adriana Błaszczyk.

Opiekunem duchowym wyprawy był ks. proboszcz Józef Drabik. W wyjeździe wzięło udział 60 seniorów.

foto: Archiwum parafii Św. Jakuba

PARAFIA PW. ŚW. JAKUBA W BRZESKU / TGN

Podobne artykuły

Back to top button