ADV
KulturaWideo

Spotkanie autorskie z Barbarą Sadurska w ramach Nocy bibliotek / zdjęcia

W ramach Nocy Bibliotek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku 1 października 2022 r. odbyło się spotkanie z Barbarą Sadurską poświęcone książce „Czarny hetman”.

Barbara Sadurska (ur. 1974), znana w Brzesku jako Baśka Hauben. Absolwentka brzeskiego LO im. M. Kopernika, następnie ukończyła polonistykę i prawo na UJ. Związana z Brzeskiem ze względu na przyjaciół i znajomych. W 2019 r. zadebiutowała książką pt. „Mapa” (wyd. Nisza, 2019).

„Czarny hetman” to druga – po nagrodzonej Nagrodą Literacką im. Gombrowicza debiutanckiej „Mapie” – prozatorska książka Sadurskiej. W „Czarnym hetmanie” podobnie jak „Mapie” w ciekawy sposób nakładają się na siebie odległe czasy i ludzkie losy.

W „Czarnym hetmanie” poznajemy samotnego czterdziestoparoletniego Serba, który po latach wraca do Krakowa, gdzie studiował. Niedługo ma do niego dołączyć syn. Poznajemy przeszłość bohatera i jego ojca, związaną z wojną w byłej Jugosławii. A tak naprawdę czytamy o wszystkich wojnach tego świata i wynikających z nich traumach (Barbara Sadurska gościem „Moich książek” – Jedynka – polskieradio.pl).

Moderatorką rozmowy była pisarka Sabina Jakubowska.


foto: Bogusław Hajduk
video: PiMBP w Brzesku

Galeria zdjęć

blank

Podobne artykuły

Back to top button