ADV
blank
Wiadomości
Trending

Sprawa tajemniczego „zielska” w Sterkowcu rozwiązana

Na początku sierpnia 2022 r. informowaliśmy o tajemniczym ogrodniku w Sterkowcu, który sadził na prywatnych posesjach bliżej nieokreślone rośliny. Całe zdarzenie zaskoczyło właścicieli jednej z posesji, w związku z czym postanowili poinformować o zdarzeniu Policję. Pojawiło się bowiem podejrzenie, że rośliny mogą być nie do końca legalne. Sadzenie krzewów konopi indyjskich w różnych miejscach, tak aby wtopiły się w miejscową roślinność nie jest bowiem niczym nowym.

Temat podjęła również redakcja Super Expressu. Jak przekazał redakcji Super Expressu rzecznik brzeskiej policji, nieznajomy ogrodnik okazał się pracownikiem naukowym Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, a posadzoną przez niego rośliną był krokosz barwierski. Zrobił to z powodu prowadzonych przez siebie badań naukowych. Dodatkowo potwierdzone zostały przypuszczenia, że roślina jest w zupełności legalna i nieszkodliwa.

Więcej w materiale Super Expressu:

Sterkowiec. Posadził krzewy przy cudzej posesji. Tajemniczy ogrodnik został odnaleziony <==

– W dniu 10 sierpnia br. otrzymaliśmy zgłoszenie, że mieszkaniec w trakcie wykonywania prac rolnych na swojej działce ujawnił rośliny w doniczkach niewiadomego pochodzenia.

Zostały przeprowadzone czynności przez policjantów i z uwagi na to, że czyn nie zawierał znamion czynu zabronionego postępowanie zostało umorzone – poinformowała naszą redakcje Ewelina Buda – rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

O sprawie informowaliśmy w materiale:

Tajemnicza uprawa w Sterkowcu. Sprawę bada policja <==

IB

OFERTA REKLAMOWA

blank

Podobne artykuły

Back to top button