Wiadomości

Strażacy poinformują nt. epidemii koronawirusa

W dniach 28 i 29 marca 2020 roku (sobota i niedziela) od godziny 11.00 prowadzona będzie akcja informacyjna dla mieszkańców gmin z powiatu brzeskiego.  Z samochodów strażackich emitowane będą przez megafon komunikaty głosowe związane z panującą na terenie całego kraju epidemią koronawirusa. Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych będą prowadzić kampanię informacyjną.

Komunikaty głosowe mają na celu przede wszystkim przypomnienie mieszkańcom naszego powiatu o zachowaniu środków ostrożności po to, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa. Druhowie będą apelować o pozostanie w domach, a w przypadku konieczności wyjścia o unikanie kontaktu z innymi osobami i zachowanie dystansu między nimi.

– Prosimy wszystkich mieszkańców o wysłuchanie przekazywanych komunikatów i stosowanie się do nich. To od naszej samodyscypliny i stosowania się do zaleceń zależy, czy i w jakim stopniu epidemia nas dotknie. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!!! – apeluje na swoim profilu wójt Janusz Kwaśniak.

Koordynatorem akcji jest Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

 

 

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast