ADV
Wiadomości

Strażacy z OSP Bielcza organizują akcję „Drobne na bułkę”

Każdego dnia przez dworzec w Tarnowie przejeżdża setki uchodźców. Szczególnie ważne jest zapewnienie im  wody i żywności.  Uchodźcy są czesto w drodze o wielu dni. Wiele organizacji z regionu tarnowskiego zapewnia prowiant dla uchodźców podróżujących pociągami, które zatrzymują się na dworcu. Wśród nich jest OSP Bielcza oraz wiele innych organizacji społecznych z Bielczy. W sklepie Groszek w Bielczy druhowie wystawili puszkę na drobniaki, które pozwolą zakupić bułki.

– Działamy również robiąc bułki. Dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu jak i rzeczowemu mieszkańców Bielczy możemy zakupić produkty na te bułki.

Od poniedziałku 14 marca w sklepie Groszek Bielcza stanie puszka „Drobne na bułkę”, gdzie będzie można pomóc w zakupie produktów na bułki, za co bardzo dziękujmy! – mówią druhowie z OSP Bielcza.

W przygotowanie bułek oprócz druhów z OSP Bielcza aktywnie włączają się „Bielczanki z Pasją”, klub sportowy Victoria Bielcza i młodzież ze świetlicy w Bielczy.

Do akcji dołączyła także grupa wolontariuszy ze Sterkowca i Wokowic. Upieką rogale, które już w najbliższą środę razem z bułkami i innym prowiantem druhowie z Bielczy dostarczą na dworzec w Tarnowie. Szacują, że wypieczone zostanie kilkaset rogali.

Rogaliki dla uchodźców / wydarzenie na facebooku <==


Foto: OSP Bielcza
OSP Bielcza / IB

Podobne artykuły

Back to top button