Wiadomości

Strażacy z Poręby Spytkowskiej organizują zbiórkę na Biebrzański Park Narodowy / 22 kwietnia 2020

Już ponad 51 000 zł udało się zebrać w kolejnej zbiórce zorganizowanej przez strażaków z Poręby Spytkowskiej. Tempo uruchomionej 22 kwietnia zbiórki robi duże wrażenie.Po zaledwie kilku godzinach od uruchomienia zrzutki – udało się uzbierać ponad połowę założonej kwoty!

To trzecia internetowa zbiórka jaką w 2020 roku zorganizowali druhowie z OSP w Porębie Spytkowskiej – tym razem apelują o wsparcie finansowe, które zostanie przeznaczone na pomoc w ratowaniu największego polskiego parku narodowego.

Cel zbiórki to aktualnie 100 tysięcy złotych złotych, ale patrząc na hojność ofiarodawców z pewnością uda się uzbierać znacznie większą kwotę. Warto wspomóc ten szczytny cel. Jak do tej pory 1049 osoby wpłaciło 51 000  złotych, przy czym najwyższa wpłata wynosiła 1 000 złotych.

Zrzutka: Płonie Biebrzański Park Narodowy, pomóż uratować przyrodę! <==

W Biebrzańskim Parku Narodowym pierwsze płomienie zauważono w niedzielę 19 kwietnia we wsi Polkowo, na północy parku. Do środy 22 kwietnia 2020 r. spłonęło co najmniej 4 tys. hektarów chronionego obszaru. Niestety, płoną głównie łąki, trzcinowiska, torfowiska, zarośla, do których nie mają dojazdu ciężkie wozy strażackie. Dlatego od początku pożaru strażaków z PSP i OSP, leśników z parku wspierają samoloty Lasów Państwowych, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Apel strażaków z Poręby Spytkowskiej

– Pamiętacie nas? Zebraliśmy razem z Wami ogromną kwotę dla płonącej Australii, za co dziękujemy! Dzisiaj, dzięki Waszym darowiznom trwa odbudowa i przywracanie siedlisk zwierząt w niedawno pochłoniętym żywiołem Parku Kościuszki.

Los i ogień niestety nie oszczędził Biebrzańskiego Parku Narodowego. Płonie największy park narodowy w Polsce. Tysiące hektarów spalonej roślinności zabierają nam setki gatunków zwierząt. Strażacy pracujący na miejscu do ostatnich sił walczą z żywiołem aby uratować wszystko co możliwe.

Wierząc, że poprzednim razem nie zawiedliśmy Waszego zaufania przekazując każdą zebraną złotówkę na wskazany cel, ponownie prosimy Was o pomoc. Tym razem naszej krajowej przyrodzie. Zebrane środki w całości zostaną przekazane na pomoc w ratowaniu największego polskiego parku narodowego – zachęcają do wsparcia druhowie z OSP w Porębie Spytkowskiej.

Zbiórki strażaków z Poręby Spytkowskiej

W styczniu 2020 r. strażacy z Poręby Spytkowskiej zorganizowali bardzo udaną ogólnokrajową zbiórkę pieniędzy w wyniku której udało się zebrać ponad 450 tys. zł. na rzecz odbudowy Parku Narodowego Kościuszki w Australii, który ucierpiał na skutek tragicznych pożarów. W czwartek 13 lutego 2020 roku w Warszawie w Pałacu Prezydenckim odbyło się podsumowanie akcji „Polska pomoc dla Australii” oraz przekazanie przez druhów z OSP Poręba Spytkowska symbolicznego czeku na ręce Ambasadora Australii w Polsce Lloyda Brodricka.

Pisaliśmy o tym w artykule: Ruszają prace przy odbudowie australijskiego Parku Narodowego Kościuszki <==

 

W marcu 2020 r. w odpowiedzi na apel dyrekcji brzeskiego szpitala powiatowego w Brzesku zorganizowali w serwisie zrzutka.pl zbiórkę z przeznaczeniem na zakup środków ochrony indywidualnej  dla personelu szpitalnego. Uzbierali 11 961 zł z zakładanych początkowo 10 000 zł.

Pisaliśmy o tym w artykule: Już tylko kilkaset złotych potrzebne do zamknięcia zbiórki strażaków z Poręby Spytkowskiej <==

 

foto: Łukasz Rutkowski Fotografia Ratownicza

IB / OSP Poręba Spytkowska

FOTO

VIDEO

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast