ADV
Wiadomości
Trending

Szczurowa-Rylowa. Pijany kierowca w czasie ucieczki wjechał w policyjny radiowóz / 2 lutego 2022 r.

W środę 2 lutego 2022 r. przed godziną 15-tą policjanci ruchu drogowego usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem Volkswagen, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Kierujący zignorował sygnał policjanta do zatrzymania i zaczął gwałtownie przyspieszać.

Policjanci ruszyli radiowozem w pościg za tym kierującym i przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali mu wyraźne sygnały, obligujące go do zatrzymania. Kierujący ignorował jednak te sygnały i kontynuował ucieczkę.  Do pościgu dołączył drugi radiowóz. W trakcie ucieczki kierujący VW popełniał szereg wykroczeń, narażając tym na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

W miejscowości Rylowa kierujący VW skręcając w drogę leśną doprowadził do zderzenia z radiowozem. W tym momencie policjanci podbiegli do uciekającego samochodu i wyciągnęli z niego kierującego, którego zatrzymali.

Okazało się, że powodem niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz ucieczka był fakt, że kierujący był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wskazało u 35-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po spędzeniu nocy w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut w związku z niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Za te przestępstwa grozi mu m.in.  kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Sąd również w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button