ADV
Wiadomości
Trending

Szlachetna paczka z Jadownik. Wolontariusze i strażacy łączą siły by pomagać / zdjęcia

Trwa Weekend Cudów Szlachetnej Paczki – dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej otrzymują podarunki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że nie są same.

Szlachetna Paczka po raz kolejny została zorganizowana również w Jadownikach. Wolontariusze i strażacy z OSP Jadowniki łączą siły, by wspólnie pomagać osobom potrzebującym.

– To już 2 rok z rzędu kiedy jednostka OSP Jadowniki wspiera Szlachetną Paczkę. Druhowie udostępniają remizę wolontariuszom w której tworzony jest lokalny sztab akcji. Ponadto nasi strażacy pomagają w przekazywaniu darów – mówią druhowie z OSP Jadowniki.

Ekipa wolontariuszy Szlachetnej Paczki z Jadownik liczy 13 wolontariuszy. Liderem grupy jest Ewa Woda. W akcji udział biorą także panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Jadownik.

Akcja „Szlachetna Paczka” organizowana jest od 2000 roku przez Stowarzyszenie „Wiosna” z Krakowa. W ubiegłym roku tak zorganizowana pomoc dotarła do 17 010 rodzin w potrzebie, a wartość wsparcia przekroczyła 68 mln złotych.

Szlachetną Paczkę tworzą tysiące osób: darczyńców, wolontariuszy, partnerów biznesowych i przyjaciół. Razem poruszają wielką machiną dobra, w której jeden człowiek pomaga drugiemu człowiekowi. Dzięki temu, że są tacy ludzie, którzy chcą dzielić się własnym czasem i szczęściem – tysiące potrzebujących rodzin w tym roku odzyskuje nadzieję.


foto: OSP Jadowniki
IB / OSP Jadowniki

Podobne artykuły

Back to top button