ADV
Wiadomości
Trending

Szpital w Brzesku otrzyma nową karetkę. Rozstrzygnięto konkurs w ramach Funduszu Medycznego

Będą kolejne karetki dla Małopolski. Dziś poznaliśmy wyniki konkursu Ministerstwa Zdrowia, w ramach którego podmioty medyczne mogły pozyskać środki na zakup ambulansów dla zespołów ratownictwa medycznego wraz z dodatkowym wyposażeniem. Tym razem Fundusz Medyczny przyniesie Małopolsce 5,4 mln zł i pozwoli na zakup 9 karetek. Jedna z nich – trafi do Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Konkurs Ministerstwa Zdrowia – nabór wniosków o dofinansowanie podmiotów leczniczych w ramach programu inwestycyjnego dotyczącego wsparcia infrastruktury ratownictwa medycznego w zakresie zakupu ambulansów dla zespołów ratownictwa medycznego (ZRM) wraz z dodatkowym wyposażeniem ze środków Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych wyodrębnionego z Funduszu Medycznego trwał do 2 października.

– Karetki to pojazdy szczególne. Mają specjalistyczne wyposażenie. Często poruszają się w warunkach jazdy ekstremalnej. Dlatego też znaczny przebieg uzyskują niejednokrotnie w krótkim czasie. Tylko we wrześniu 2023 roku w Małopolsce karetki przetransportowały do SOR-ów lub Izb Przyjęć ponad 12 tys. pacjentów, a wyjeżdżały prawie 21 tys. razy. Dlatego kładziemy tak duży nacisk na stałą wymianę taboru – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Małopolskie wyniki

1,8 mln zł otrzyma Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu na zakup 3 ambulansów wraz z wyposażeniem.

6 pozostałych małopolskich  podmiotów, które otrzymają po 600 tys. zł na zakup ambulansu wraz z wyposażeniem, to:

  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej W Bochni – Szpital Powiatowy im. bł. Marty Wieckiej,
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Sądeckie Pogotowie Ratunkowe,
  • Szpital Powiatowy W Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego,
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku,
  • Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu,
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej W Proszowicach.

Z konkursu Funduszu Medycznego na modernizację, przebudowę lub doposażenie małopolskich Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, w tym pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR-ami, trafiły już do Małopolski ponad 153 mln zł. Wśród dofinansowanych placówek znalazło się 15 małopolskich szpitali.

Obecnie w całej Małopolsce działa 136 zespołów całorocznych oraz 1 sezonowy. 39 spośród nich to ambulanse Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego rozmieszczone w 24 miejscach stacjonowania w Krakowie oraz powiatach: krakowskim, wielickim i olkuskim.

foto: zdjęcie ilustracyjne – SPZOZ Brzesko

MUW

Podobne artykuły

Back to top button