Wiadomości

Szpital w Brzesku. Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska

Po 47 latach na zasłużoną emeryturę przeszła mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska.

Były kwiaty, podziękowania oraz okolicznościowe upominki. Po 47 latach pracy z brzeskim szpitalem pożegnała się mgr farm. Józefa Kostuch-Maciejowska kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej. Pracę w Brzesku rozpoczęła w 1973 roku. Była jedną z pierwszych absolwentek analityki klinicznej na wydziale farmakologicznym Akademii Medycznej w Krakowie i jedną z pierwszych tego typu specjalistek z dziedziny analityki klinicznej w kraju.

Brzeski szpital zawdzięcza jej bardzo dużo. Od podstaw stworzyła bowiem laboratorium, wyposażając je w najnowocześniejszy sprzęt. Obecnie laboratorium analityczne brzeskiego szpitala jest jednym z najnowocześniejszych laboratoriów w regionie.

Pani magister wykształciła kilkoro specjalistów, przekazując im swoją ogromną wiedzę i zapał do wykonywania zawodu. Jedną z tych osób jest mgr anal. med. Ewa Biel, specjalista analityki klinicznej, która przejmuje obowiązki kierownika Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.

Józefa Kostuch-Maciejowska na emeryturę przechodzi po 47 latach pracy. Wolny czas wykorzysta na opiekę na ukochanym wnukiem.

– Dziękujemy za wszystko, co pani zrobiła. Odchodząc na emeryturę zostawia Pani doskonałe laboratorium i świetny zespół diagnostów – mówił Adam Smołucha, Dyrektor SPZOZ w Brzesku, żegnając Józefę Kostuch-Maciejowską w imieniu personelu szpitala.

 

Galeria zdjęć <==

SPZOZ Brzesko

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast